Zmodyfikowana wersja wyszukiwarki

Indeksacja ksiąg i sprawy z nią związane. Publikacja danych na naszym portalu.

Moderatorzy: avee, El

Awatar użytkownika
Greg

Zmodyfikowana wersja wyszukiwarki

Post autor: Greg »

[center]Pod linkiem https://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=1056 uruchomiłem nieco poprawioną wersję naszej wyszukiwarki. Po wpisaniu pierwszych liter nazwiska - jako opcja domyślna - wyniki są zwracane dużo szybciej niż aktualnie. Tymczasowo jest podpięta pod stan bazy z dnia 17.01.2020. Po krótkim okresie testów poprawiona wyszukiwarka będzie prawdopodobnie wdrożona.[/center]
Ostatnio zmieniony 01 lut 2020, 21:29 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
yogamaya

Post autor: yogamaya »

PIĘKNA!
Zaoszczędziliście nam wiele czasu.
Za wdrożeniem jestem na tak.
Dzięki :)

Udzin

Post autor: Udzin »

Działa bardzo szybko fakt, ale ..... jak w poprzedniej niestety ograniczenie do 500 no i brak liczby porządkowej :(
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Krzysiek
Post autor: Krzysiek »

A co myślicie o dołożeniu opcji sortowania po numerze aktu? Zdarzało mi się szukać osoby, której pozornie nie było w bazie, ale znałem imię, często popularne, np. Jan i miesiąc urodzenia. Problemem była błędna indeksacja, czy to przekręcenie nazwiska (czasem też imienia) czy błędne przypisanie dziecka nieślubnego zgłaszającemu. Poza tym taka opcja też często pomaga wyłapać różne błędy, jak chociażby w ślubach z Biłgoraja 1835, 33 akty, a ostatni ma numer 38.
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
Greg

Na dzień dzisiejszy najważniejsze jest zmniejszenie obciążenia serwera z tytułu jednoczesnego używania wyszukiwarki przez setki użytkowników i rosnącej bazy. Mówiąc krótko - im krótszy zwrot wyników wyszukiwania i ilości wygenerowanych danych do jednoczesnego wyświetlenia na stronie, tym mniejsze obciążenie. O zmianach można myśleć po przeniesieniu całego portalu w inne miejsce lub co mało realne po zakupie własnego serwera.

Info podałem w celu potwierdzenia, że wszystko działa poprawnie w zmodyfikowanej wersji przeglądarki.
Pozdrawiam Grzegorz

dgrajper

Post autor: dgrajper »

Greg, stara i nowa wyszukiwarka wyrzuca mi inne wyniki, np. wpisując grajp% w starej i grajp w nowej i zaznaczając "dopasuj początek wyrazu" oraz szukaj także w uwagach.
W starej U68/M52/Z60, w nowej U68/M52/Z45, wygląda jakby w tabeli zgonów nie wyrzucało rekordów z uwag.
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
Greg

dgrajper pisze:wygląda jakby w tabeli zgonów nie wyrzucało rekordów z uwag.
Potwierdzam, thx
Pozdrawiam Grzegorz

Krzysiek
Post autor: Krzysiek »

Nowa wersja wyszukiwarki nie widzi symbolu "%".

Użycie nowej wyszukiwarki nie ukrywa panelu "Nawigacja" po lewej stronie, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej, przez co wizualnie wyniki są ściśnięte.
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
Greg

Krzysiek pisze:Użycie nowej wyszukiwarki nie ukrywa panelu "Nawigacja" po lewej stronie, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniej, przez co wizualnie wyniki są ściśnięte.
To od ręki, a drugie wymaga sprawdzenia kodu wyszukiwarki.
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Greg

Uwaga ! Pod wyszukiwarkę i menu boczne z parafiami, podpięta jest aktualnie kopia bazy wykonana 1,5 tygodnia temu, więc indeksy wprowadzone do bazy i dokonane poprawki przez ostatnie dni nie są teraz widoczne.
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Greg

Podpięto już aktualną bazę indeksów
Pozdrawiam Grzegorz

jmorawicka
Kontakt:

Post autor: jmorawicka »

Greg pisze:Podpięto już aktualną bazę indeksów
Bardzo podoba mi się nowa wyszukiwarka, szczególnie że można zobaczyć "podobne nazwiska". Na niektóre formy mojego nazwiska w ogóle bym nie wpadła ;)

Mam przy okazji pytanie, czy byłaby szansa coś wprowadzić, żeby wyłapać nowo dodane rekordy? W genetece jest np. opcja "pokaż dodane w ostatnich 7 dniach". A może chociaż sortowanie wg ostatnio dodanych?

Pozdrawiam
Justyna
Justyna Krogulska
www.szukaj-korzeni.pl

Awatar użytkownika
Greg

jmorawicka pisze:Mam przy okazji pytanie, czy byłaby szansa coś wprowadzić, żeby wyłapać nowo dodane rekordy? W genetece jest np. opcja "pokaż dodane w ostatnich 7 dniach". A może chociaż sortowanie wg ostatnio dodanych?
Nie ma takich planów. Rozszerzając zakresy działania wyszukiwarki, trzeba by zrezygnować z możliwości przeglądania indeksów po parafiach i dziesięcioleciach. I tak już generujemy bardzo wysokie obciążenie serwera. Nie porównujmy nas z geneteką - to inne fundusze i możliwości.
jmorawicka pisze: Bardzo podoba mi się nowa wyszukiwarka, szczególnie że można zobaczyć "podobne nazwiska". Na niektóre formy mojego nazwiska w ogóle bym nie wpadła
Chyba nie mówimy o tej samej wyszukiwarce.
Pozdrawiam Grzegorz

Ankasa

Post autor: Ankasa »

No a ja nie mogę odnaleźć wyszukiwarki beta, a przyznam, że możliwość zawężenia wyników do interesujących mnie parafii była bezcenna. Czy ja dobrze widzę, że jej nie widzę, czy tylko nieumiejętnie jej szukam?

Awatar użytkownika
Greg

Ankasa pisze: że możliwość zawężenia wyników do interesujących mnie parafii była bezcenna
Owszem istnieje, ale podpięta do niej baza nie jest już aktualizowana od początku grudnia.
Pozdrawiam Grzegorz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indeksacja”