Witaj na forum o Genealogii

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
radek024

Post autor: radek024 »

Witam wszystkich, mam nadzieję że wspólnie nasze zainteresownie będzie dzielone na kolejne pokolenia. Pozdrawiam, radek.

mariazgora

Post autor: mariazgora »

Jestem nowa i witam serdecznie użytkowników tego Forum :)

Nigdy nie sądziłam że mogę mieć rodzinę w Lubelskiem oraz że znajdę tu akt zgonu z 1892r. mojej praprababci z Warszawy.
A wszystko to dzięki doskonałej wyszukiwarce Lubgens.

Szukam nadal aktu zgonu prapradziadka, ale on to już raczej na pewno siedzi ukryty gdzieś w Warszawie, tylko nie mogę trafić na niego.

Pozdrawiam z Zielonej Góry.
Maria
Ostatnio zmieniony 16 mar 2015, 00:26 przez mariazgora, łącznie zmieniany 1 raz.

teresagp

Post autor: teresagp »

Reszka Piotr pisze:Witaj [you] :) mam nadzieję, że znajdziesz tu jeszcze coś o czym nie wiesz ;)
dzięki serdeczne! witam ciepło- trafiłam do Was, bo znalazłam nazwisko Szajner (moich przodków), ale oni pochodzili z okolic Bełza. Nie jest to duża odległość. Ja zaczęłam szukać w kolonizacji józefińskiej aż w okolicach Dobromila. Może należy poszukiwać od kolonistów z Ordynacji Zamojskiej. Czy pomoże mi ktoś o nazwisku Szajner (Scheiner w przeszłości) czy byli koloniści o tym nazwisku w Ordynacji. A może należy obrać jeszcze inną drogę....Ciekawa jestem czy na Lubelszczyźnie jest kolebka mojej rodziny. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. :oops:
Pozdrawiam Teresa.
Teresa

mariazgora

Post autor: mariazgora »

Dzień dobry, Piotrze - dziękuję za miłe przywitanie i zachętę do poszukiwań :)
Już znalazłam sporo osób rodzinki siostry i brata mojego pradziadka z Janikowa k. Ożarowa, którzy zamieszkali w drugiej połowie XIX wieku po prawej stronie Wisły w okolicach Kraśnika.
Natomiast pradziadek z rodzicami i z siostrą zamieszkał w Warszawie, tam się ożenił, założył zakład ślusarski i tam żył dostatnio. Urodziły mu się dzieci, w tym w 1881r. przy ulicy Piwnej mój dziadek.
Z aktu ślubu siostry pradziadka w Warszawie wiem, że ich rodzice mieszkali w Warszawie przy ul. Śliskiej.
I w Warszawie bezskutecznie przeczesywałam akty w poszukiwaniu miejsca pochówku moich prapradziadków.
Aż tu niespodziewanie przeglądając sobie od niechcenia swoje nazwisko w Lubgensie dwa tygodnie temu znajduję akt zgonu z 1892r. mojej praprababci w Siennicy Różanej(!)
I akty dwójki jej dzieci, o których istnieniu pojęcia nie miałam. Syn mieszkał w Rzeczycy Ziemiańskiej, a w Siennicy Różanej córka, do której przyjechała z Warszawy, raczej na pewno dopiero po śmierci męża.
I jego aktu zgonu nadal szukam w Warszawie.
Taka jest moja historia poszukiwań rodzinki ojca mojej Mamy:)

Serdecznie pozdrawiam.
Maria

Udzin

Post autor: Udzin »

ups chyba przegapiłem powitalnię :oops:

Witam wszystkich :-D :-D :-D dla których historia i historia rodziny jest bardzo ważna :-D :-)

Witam jednocześnie wszystkich z rodziny STERNIK lub Styrnik, Sterniczuk, Styrniczuk, Sterniczak, Styrniczak, Sternicki, itd itp - tak ewoluowało się nazwisko :shock: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Z33

Post autor: Z33 »

Witam,

Nazywam się Michał, lat 33, mieszkam w Rybniku (woj. śląskie), z wykształcenia i zawodu inżynier budownictwa, ostatnimi czasy genealog rodzinny.

Rodzina ojca pochodzi z okolic Lwowa i z okolic Jarosławia (woj. podkarpackie) a rodzina mamy z lubelskiego, stąd moja obecność tutaj.

Od kilku miesięcy zbieram informację o moich przodkach i z pomocą życzliwych urzędników USC (są tacy!!!), księży (pozdrawiam), rodziny (o dziwo najmniej przydatni :) ) i stron takich jak ta całkiem nieźle mi idzie.

Będę miał niedługo sporo pytań, próśb i proszę o wyrozumiałość 8-)

Pozdrawiam
Michał

Mariola O

Post autor: Mariola O »

Witam,
Od jakiegoś czasu zbieram informacje na temat swoich przodków. Tak właśnie trafiłam na forum, które okazało się dla mnie kopalnią wiedzy (za co w tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym za ich mozolną pracę).
Wśród moich przodków są nazwiska: Protas - Uścimów, Bajdek - Zbójna, Józefczuk - Dominiczyn, Czupryński - Helenin i inne.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Biki-

Witaj na forum o genealogii

Post autor: Biki- »

Witam.
Szukam informacji o swoich przodkach , najprawdopodobniej mieszkali na lubelszczyźnie.
Wszystkich użytkowników pozdrawiam.
Bogumiła
Bogumiła

rybolow

Post autor: rybolow »

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów, :)
Mam nadzieję na miłą wymianę informacji i udzielanie pomocnych wskazówek.
Poszukuję informacji na temat rodzin: Tarasiuk, Tereszczuk, Jarząbkowski i Sołoducha z terenów obecnego Powiatu Biała Podlaska.

Pozdrawiam, Robert

krynia

Post autor: krynia »

Witaj :-D
Z nazwiskami podanymi przez Ciebie zetknęłam się w Ortelu Książęcym, Piszczacu, Tucznej, Łomazach
Najlepiej swoje poszukiwania rozpocząć od dziadków. Najprawdopodobniej znasz ich nazwiska i imiona i miejscowości w jakich mieszkali. Jeśli żyją to Cię zawiodą do swoich rodziców a dalej już tylko szukanie w aktach. W pomocniku znajdziesz jakie miejscowości są zindeksowane (dzięki naszym koleżankom i kolegom z forum :lol: ) i jeszcze te nie zindeksowane.
Wspaniałą okazją będą zbliżające się święta, będąc na cmentarzach rób zdjęcia tablic na grobach bliskich, one też są bardzo pomocne.
Jeśli będziesz potrzebował jakiejś pomocy to pisz, w miarę naszych możliwości będziemy pomagać.

rybolow

Post autor: rybolow »

krynia pisze:Witaj :-D
Z nazwiskami podanymi przez Ciebie zetknęłam się w Ortelu Książęcym, Piszczacu, Tucznej, Łomazach
Najlepiej swoje poszukiwania rozpocząć od dziadków. Najprawdopodobniej znasz ich nazwiska i imiona i miejscowości w jakich mieszkali. Jeśli żyją to Cię zawiodą do swoich rodziców a dalej już tylko szukanie w aktach. W pomocniku znajdziesz jakie miejscowości są zindeksowane (dzięki naszym koleżankom i kolegom z forum :lol: ) i jeszcze te nie zindeksowane.
Wspaniałą okazją będą zbliżające się święta, będąc na cmentarzach rób zdjęcia tablic na grobach bliskich, one też są bardzo pomocne.
Jeśli będziesz potrzebował jakiejś pomocy to pisz, w miarę naszych możliwości będziemy pomagać.
Dziękuję za chęć pomocy :)
Oczywiście przeanalizowałem już wszystkie zindeksowane akty dotyczące interesujących mnie rodzin. Sam rozpocząłem indeksację tych danych, które już są dostępne w SZWA.

Przy okazji mogę potwierdzić, co już pewnie powszechnie wiadomo, a co wiem bezpośrednio od pracownika Archiwów Państwowych w Lublinie (odpowiedź na moje zapytanie z września):
"W odpowiedzi na państwa zapytanie dotyczące publikacji na portalu szukajwarchiwach.pl skanów parafii r-k Piszczac, Horbów, Ortel Książęcy, Ortel Królewski, Łomazy, Tuczna informujemy, że skany Parafii w Piszczacu zostaną opublikowane przy najbliższej aktualizacji SwA w miesiącu grudniu."

Tak więc bardzo czekam na tę aktualizację :)

Pozdrawiam, Robert

wojtek1964

Post autor: wojtek1964 »

Witam Panie Piotrze i Wszystkich Forumowiczów
Jest mi wstyd, że dopiero dzisiaj dziękuję za przyjęcie mnie do grona lubgens.eu.
Bez Waszych indeksów i informacji nie zdobyłbym danych o swoich przodkach a jeszcze mam wiele do uzupełnienia
WYKONUJECIE KAWAŁ DOBREJ ROBOTY.
Jeszcze raz Dziękuję
pozdrawiam Dariusz z Wrocławia

smako

Post autor: smako »

Dziękuję za zaproszenie. Wypoczywam poszukując na tym portalu brakujących na moim drzewie osób. Pozdrawiam Irena

Magdalena88
Post autor: Magdalena88 »

Dziękuję za przyjęcie do grupy.

Aneta Gemela

Post autor: Aneta Gemela »

Dziękuje oraz witam . Mam nadzieje ze znajdę tu informacje ;)))) rodzinne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”