UWAGA !!!!
Strona regestrów przechodzi proces dostosowywania jej do wyższych wymogów budowy stron internetowych, w związku z czym przez jakiś czas nie wszystko na niej może działać poprawnie.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
NAC przekazał nam przekonwertowane linki do nowego szukajwarchiwach.gov.pl. Pod koniec maja linki w bazie zostaną wymienione.

Aktualizacje na SZWA

Dział ogólny

Moderatorzy: avee, El

Krzysiek
Posty: 1027
Rejestracja: 21 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Re: Aktualizacje na SZWA

Post autor: Krzysiek »

Do 31 maja trochę czasu jeszcze zostało, można by masowo do nich pisać i wywierać presję, żeby zachowali serwis. Obecny jest niestety porażką, nieczytelny, wolny, z kiepskim indeksowaniem i filtrami. Nie możemy sobie pozwolić, żeby setki godzin przy dodawaniu linków poszły na zmarnowanie.

edit
Linki jednak nie przepadną, należy skontaktować się z NAC, a dokonają konwersji.

"2021-04-09 EDIT: ze względów technicznych, osoby, które potrzebują wykonać konwersję dużej ilości linków prosimy o kontakt na: szukajwarchiwach@nac.gov.pl

W związku z niepokojem środowisk genealogicznych i zgłaszanymi obawami dotyczącymi likwidacji dotychczasowych linków do skanów w serwisie Szukaj w Archiwach, uprzejmie informujemy, że Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych wraz z Narodowym Archiwum Cyfrowym podjęły szereg działań umożliwiających zachowanie obecnych odnośników w nowej wersji serwisu,który zostanie udostępniony w 2019 r."
https://www.nac.gov.pl/informacja-dotyc ... hiwach-pl/
Pozdrawiam Krzysiek
https://zrzutka.pl/d2kswh - Uzyskałeś pomoc? Wesprzyj.

Awatar użytkownika
Greg
Posty: 2110
Rejestracja: 24 kwie 2011, 22:38
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Kontakt:

Re: Aktualizacje na SZWA

Post autor: Greg »

Krzysiek pisze:
09 kwie 2021, 14:21
edit
Linki jednak nie przepadną, należy skontaktować się z NAC, a dokonają konwersji.
Na razie jest to tylko oferta mówiąca jedynie o konwersji linków. Link jest w komplecie z indeksem. Musi zostać w takim komplecie przesłany w formacie csv. Samych urodzeń jest z linkami do starego szwa ponad 2 miliony, a plik po eksporcie do przesłania waży 400 MB. Napisali mi, że może być w formacie xls tylko niech pokażą program kalkulacyjny który łyka ponad dwa miliony wierszy. Jestem ciekawy jak mają zamiar wyrzucić z przesłanego pliku csv stare linki i w ich miejsce wstawić nowe. Zobaczymy co powiedzą na przesłaną próbkę 100 indeksów.
Jednocześnie informujemy, że po wyłączeniu obecnej wersji systemu dotychczasowe odnośniki będą automatycznie przekierowywane do tego samego materiału źródłowego umieszczonego już na nowym serwisie.
Opór środowiska nic nie dał. Byliśmy mamienii przez ponad rok czasu stworzeniem automatu do konwersji, co bez trudu potrafili zrobić mormoni.
Pozdrawiam Grzegorz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Źródła do historii Lubelszczyzny”