UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Ladeniska

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Praxeda

Ladeniska

Post autor: Praxeda »

Witam.
Mam pytanie do jakiej parafii ok.1904r. należała miejscowość Ladeniska położona miedzy Dubienką i Dorohuskiem. Zapomniałam jak nazywa się ta książka z wykazem miejscowości tzn.przynależnością. Czy w okolicy był jakiś dwór, większy majątek np. Ostrówki, Wola Ostrowiecka. Może ktoś z forum zna lepiej te okolice.

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Pierwotnie nazwa wsi Ladyniska. Wygląda na to że w tym roku parafia r-k Świerże lub już Dubienka; prawosł Husynne. W sąsiednich Mościskach był folwark.
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Praxeda

Uprzejmie dziękuję, a i słownik geograficzny się odnalazł:) Osad 8 to rozumiem, że 8 domów? W roku 1827 2dm., 17mk. to były rodziny:)
Jeżeli ktoś interesował się okolicznymi folwarkami to proszę o ew. kontakt.

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

2 dm = 2 domy
17mk = 17 mieszkańców
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Praxeda

Oczywiście, może to banalne ale chciałam się upewnić. Pozdawiam.

JacentyK

Re: Ladeniska

Post autor: JacentyK »

Post jet troche satary ale ja jestem tu "nowy".
Ladeniska jes mjejscem skad pochodzi moja rodzina ze strony ojca. Eugeniusz Klysza.
Zmarl w 1980. Pochodzil z dosyc licznej rodziny.
Znalazlem watek najstarszego ? brata Boleslawa .
Moze ktos ?cos? :-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Praxeda

Re: Ladeniska

Witam. Jeżeli będzie Pan miał wątek z nazwiskiem Gołębiowska/ski w tej miejscowości to zapraszam do kontaktu. Na razie ta linia w poczekalni, ale wiosną wycieczka w te strony;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chełmszczyzna”