Półtora miliona indeksów w bazie

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu.

Moderator: avee

Czy półtora miliona wpisów w bazie indeksów, do końca br. roku, jest możliwe do spisania?

Czas głosowania minął 01 lis 2012, 21:22

Tak! Myślę, że przy współpracy wszystkich chętnych, cel jest do osiągnięcia.
26
87%
Raczej nie. Biorąc pod uwagę ograniczenia w dostępie do źródeł, jakie obecne narzuca się genealogom, będzie trudno uzyskać taką ilość informacji z ksiąg parafialnych.
0
Brak głosów
Nie ma szans. Zbyt wiele projektów jednocześnie przy zbyt małej ilości chętnych. Zbyt krótki czas do końca roku.
4
13%

Liczba głosów: 30

AMATOR 1

Post autor: AMATOR 1 »

Myślę że jest to możliwe Piotrze ja jak wiesz nie wykręcam się od współpracy i w dalszym ciągu w miarę wolnego czasu będę robił to co robię postaram się nie odstawać od innych

Andrzej

Awatar użytkownika
Monika

Post autor: Monika »

"Czy półtora miliona wpisów w bazie indeksów, do końca br. roku, jest możliwe do spisania?"

Chciałabym w to wieżyc :/
Mieszkania Lublin wysokiej klasy

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Monika pisze:"Czy półtora miliona wpisów w bazie indeksów, do końca br. roku, jest możliwe do spisania?"
Zostało jedynie 286.091
Pozdrawiam Grzegorz

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

greg40 pisze:Zostało jedynie 286.091
To było wczoraj ;-) po dniu 20 października ta liczba troszkę się zmniejszyła i teraz brakuje aż/tylko 277.862 wpisy.
Czyli przyrost dzienny wyniósł 8.229 wpisy. Wiem! nie zawsze tak będzie. ale już o te 8 tysięcy mniej do osiągnięcia tego celu. ;-)
Dziękujemy wszystkim, którzy się włączyli w akcję dla wspólnego dobra :!: .

Awatar użytkownika
GosiaRybak

Post autor: GosiaRybak »

Po tych wyliczeniach myślę, że będzie ciężko, ale... wszystko może się wydarzyć.
To i dla mnie będzie motywacja, chocicaż nie powiem, bo indeksacja sprawia mi niesamowitą przyjemność. Mogę wtedy wyłączyć się od świata i przenieść w tamtejsze czasy.

A więc do roboty! :)
Serdecznia pozdrawiam
Małgorzata

Piotr r.

Dzięki staraniom Krzysztofa i pracy wielu indeksujących kolejny dzień można zaliczyć do udanych ;-) Za jedno i drugie wszystkim, wszyscy dziękujemy.
W dniu dzisiejszym zbliżyliśmy się do celu o kolejne 8.934 wpisów i do końca (złe słowo) zostało nam 268.928 wpisów.

Życzę indeksującym w najbliższym czasie samych czytelnych skanów i dużo pomocników, którzy dopiero chcą się włączyć ale nie wiedzą jak zacząć.

Dla tych drugich poczta kontakt@piotrreszka.pl czynna, zgodnie z zegarkiem wolontariusza, 48 godzin na dobę ;-)

:idea: Nawet z dokumentów pisanych cyrylicą da się spisać indeks nie znając słowa po rosyjsku!

Piotr r.

Kolejne 8.035 dodane.
Zostaje 260.893 wpisy.
Nic dodać nic ująć ;-)

Piotr r.

Po tygodniu "mobilizacji" ;-) zostało do opracowania 251.726 wpisów.
Do celu coraz bliżej i za to wszystkim dziękujemy.

Piotr r.

Uprzejmie informuję, iż w bazie regestrów uzbierało się już 1.300.076 wpisów. Od dnia 17 października przybyło 100 tysięcy wpisów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tworzenia bazy regestrów!

Przypominam też tym co optymistycznie zaznaczyli pierwszą opcję o mobilizacji 8-)
Może samo osiągnięcie "celu" nie jest aż tak istotne ale któż nie przyzna, że liczba 1.500.000 nie jest magnetyczna?

Nie ważne co nas czeka na mecie. Ważne, że do niej zmierzamy. :) Po drodze robimy coś pożytecznego, nie tylko dla siebie.

Piotr r.

Dzięki ostatnim "zastrzykom" Darka oraz pracy ponad dwudziestu osób spisujących indeksy, na dzień dzisiejszy brakuje tylko 161.054 wpisów (z brakujących trzystu tysięcy w październiku).
Cieszy fakt, że wolontariuszom zależy nie tylko na ilości a na jakości i spisują również dane rodziców oraz dodają linki do zdjęć (o ile są dostępne), by każdy mógł w prosty sposób przeprowadzać badania.

Piotr r.

Do "celu" coraz bliżej ;-) Już wczoraj myślałem, że uda się przeskoczyć ten próg, ale jeszcze troszkę zabrakło. Dziś już w bazie jest ponad 1,400,000 wpisów. Do półtora miliona troszkę zabraknie bo zostało jedynie 19 dni roku, ale sam udział w projekcie się liczy :) Na spisanie ostatnich stu tysięcy rekordów potrzebowaliśmy niespełna dwóch miesięcy, a teraz jeszcze okres około świąteczny...

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie zajmują się genealogią Lubelszczyzny i tym co łączą swoje badania z indeksacją. Dzięki Waszej pracy wszyscy na tym korzystają.
Dziękujemy również tym, co dbają nie tylko o ilość, ale również o jakość korygując dane w bazie na podstawie innych, bardziej czytelnych źródeł. :)

Awatar użytkownika
konskovolensis
Post autor: konskovolensis »

Jubileuszowy rejestr można w nowościach specjalnie oznaczyć.
Pozdrawiam, Grzegorz.

Piotr r.

To tylko (aż) kolejny spis z Wąwolnicy... ;-)
Na półtoramilionowy spis czeka już nagroda książkowa. To będzie bardziej okrągła liczba.

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Nie zapominajmy o parafiach przygranicznych, wraz z nimi będzie już chyba grubo ponad 1,5 miliona rekordów.
Pozdrawiam Krzysiek

Piotr r.

Nie ma podziału na rekordy z Lubelszczyzny i sąsiednie. Lubelacy występują również w spisach tamtych ksiąg parafialnych więc zliczam wszystkie rekordy w bazie.
Podział jest tylko na parafie, których lista parafii zawiera ok. 200 pozycji...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sondy”