Półtora miliona indeksów w bazie

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu.

Moderator: avee

Czy półtora miliona wpisów w bazie indeksów, do końca br. roku, jest możliwe do spisania?

Czas głosowania minął 01 lis 2012, 21:22

Tak! Myślę, że przy współpracy wszystkich chętnych, cel jest do osiągnięcia.
26
87%
Raczej nie. Biorąc pod uwagę ograniczenia w dostępie do źródeł, jakie obecne narzuca się genealogom, będzie trudno uzyskać taką ilość informacji z ksiąg parafialnych.
0
Brak głosów
Nie ma szans. Zbyt wiele projektów jednocześnie przy zbyt małej ilości chętnych. Zbyt krótki czas do końca roku.
4
13%

Liczba głosów: 30

Piotr r.

Półtora miliona indeksów w bazie

Post autor: Piotr r. »

Co Ty - [you] - odpowiedziałbyś na to pytanie? ;-)

Awatar użytkownika
marekzaborski

Post autor: marekzaborski »

Zaznaczyłem wersję optymistyczną, ale brakuje mi opcji "nie wiem".
Licznik idzie całkiem sprawnie do przodu, z drugiej strony do końca roku niewiele ponad 2 miesiące...
Pozdrawiam

Marek

Władysław, Tadeusz, Władysław, Franciszek, Teodor, Antoni, Józef, Józef, Andrzej, Jakub, Jakub...

Szukam na lubelszczyźnie nazwisk: Zaborski, Leśniewski, Piwko, Tryksza.

Piotr r.

Wiesz :) opcji można było by dodać sporo więcej. Np. "nie biorę czynnego udziału więc nie mam na to wpływu." , "Jest mi to obojętne i tak nie ma tu nic ciekawego dla mnie".
Myślę, że aż tak drastycznych opcji nie ma co dawać, bo KAŻDY indeksuje w pewnym sensie, spisując dane z aktu do drzewa i każdemu informacje z ksiąg są potrzebne, choćby po to, żeby się przekonać o tym, że badania muszę przeprowadzać gdzie indziej. ;-)
Ankieta ma na celu pokazanie, że to co robimy ma sens i czy można więcej. Ja też jestem optymistą i wierzę, że razem można więcej. Wystarczy chcieć.
Gdybym dodał opcję "nie wiem" zgodnie z prawdą - bo dziś nikt tego nie wie- wszyscy zaznaczali by właśnie tą opcję. ;-)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Mam kilka asów w rękawie, dlatego zaznaczyłem odpowiedź pierwszą :-P
Pozdrawiam Krzysiek

Admar

Re: Półtora miliona indeksów w bazie

Post autor: Admar »

Reszka Piotr pisze:Co Ty - [you] - odpowiedziałbyś na to pytanie? ;-)
Zdecydowanie pierwsza odpowiedź,
choć mój osobisty udział jak narazie jest raczej mizerny.

pozdrawiam

Piotr r.

Może czas to zmienić w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;-)
Każdy spisany rocznik przybliża nas do tego celu.

danisha

Post autor: danisha »

Wybrałam odpowiedź nr 3. I to nie dlatego, że nie chcę tych 1500000,.Niestety uwikłałam się w wiele indeksacji, bo nadarzyły się okazje by dotrzeć tam, gdzie sama przez wiele lat nie dotarłabym.Trudno by było wyrzec się tych możliwości,bo moja rodzinka to "zlepek" z różnych stron.
Mój wkład w indeksowanie jest niewielki,niemniej ile będę mogła, na pewno będę indeksowała.O ile znowu mi komputer nie padnie, jak 2 tygodnie temu.Straciłam wiele i znowu będę musiała powtarzać niektóre czynności.Trudno, tak to jest .
No i pytanie- ilu tak naprawę jest w Lubgensie indeksujących dla "Bazy" i dla mormonów?
Wydaje mi się, że to za mało, aby porwać się na prawie 300000 wpisów.Ile by średnio wypadało na aktywnego członka Lubgensu?Ile dziennie musielibyśmy spisać aby się udało?
Danka

Piotr r.

Danuto nie doceniasz się :)
Twój wkład jest widoczny. Spisałaś indeksy z takich regionów, których nikt inny nie chciał tknąć.
O ile znowu mi komputer nie padnie, jak 2 tygodnie temu.Straciłam wiele i znowu będę musiała powtarzać niektóre czynności.Trudno, tak to jest .
Dobrym sposobem na zabezpieczenie pracy są dyski Internetowe. Przechowujesz tam dane niezależnie od usterek sprzętu. Większość osób przysyła mi to co spisały w danym dniu. To też jest pewien sposób na zabezpieczenie danych ;-) Choć czasem się potykam (jak to amator) ale dane są bezpośrednio wyświetlane na stronie. Powiesz - bez weryfikacji.
Ok - Życie zweryfikuje. Codziennie pracując w bazie jestem w stanie nanieść wszystkie zgłaszane korekty.
No i pytanie- ilu tak naprawę jest w Lubgensie indeksujących dla "Bazy" i dla mormonów?
Ludzie przychodzą i odchodzą. W zamian przychodzą nowi co mnie bardzo cieszy, że nasza praca skłania wciąż nowe osoby do współpracy. Półtora roku temu lista autorów liczyła niespełna 50 nazwisk. Dziś jest ich ponad 110. Wiadomo. Nie każdy ma taką pasję, Spisał kiedyś indeks czy dwa w celu odnalezienia sobie potrzebnych danych i na tym zakończył. Dużo osób łączy swoje badania z indeksacją. Ta sonda ma też na celu promocję indeksacji :) "Żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało." Nic nie mówiąc czy tylko mówiąc: indeksujcie bo to jest dobre, nikogo nie zachęcę do współpracy.

Myślę, ze wyznaczanie celów, choćby nawet mało realnych, przy wspólnej mobilizacji i pomocy osób które wcześniej nie spisywały indeksów lub robiły je w celach "badawczych", daje pewnego rodzaju dodatkową mobilizację, zachętę do pracy. To nic, że może się nie uda. Jeśli nie spróbujemy - nie dowiemy się tego. ;-) Przeto zachęcam do indeksacji, tak w FSI jak i do bazy regestrów. Na wyniki z tej pierwszej będziemy musieli poczekać, w bazie zaś wyniki są w ciągu 24 godzin co przyspiesza badania. Nikt nikomu nie liczy czasu ile poświęca na dobrowolną pracę, nie popędza, nie patrzy na ręce, że mało zrobił... ;-) DOBRO WOLNOŚĆ, z której korzystają wszyscy!

PawełS

Post autor: PawełS »

Skoro już zostałem wywołany do tablicy to pozwolę sobie zabrać głos w sprawie. To, że baza codziennie się powiększa jest ekstra sprawą. Nie wiem czy gdzieś w innym regionie Polski tworzone są tego typu społeczno-spontaniczne akcję, a jeśli nawet są to wątpię żeby miały aż takie efekty jak LK.
Dokonałem pewnych obliczeń i wyszło mi, że aby osiągnąć zamierzony cel co najmniej 10 osób musiałoby codziennie do końca roku przesyłać 400 wpisów. Jest to trochę cieżka sprawa, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Uważam, że należy w życiu stawiać cele i warto postarać się zbliżyć do tej magicznej granicy, a może ją nawet przekroczyć.
Piotrze kiedyś pisałeś, że fajnie byłoby w tym roku osiągnąć 150 parafii. I co? Udało się już 167, a sądzę że to nie ostatnie słowo.
Także zachęcam do spisywania.
P.S. rozumiem Piotrze, że wywołanie mnie ma na celu zmobilizowanie mojej osoby :lol: Ze swojej strony postaram się poświęcić więcej czasu na spisywanie i podrzucanie materiału. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Lucjan

Post autor: Lucjan »

Zaznaczyłem odpowiedź pierwszą , chociaż wydaje się nierealna. Dłuższe wieczory są naszym sprzymierzeńcem i może więcej osób zaangażuje się w indeksację. Również i ja będę miał więcej czasu aby się włączyć do pomocy. Nawet jak nie osiągniemy tego wyniku to będzie sukces.
Pozdrawiam Lucjan

pchec

Post autor: pchec »

Baza ładnie nam przyrasta. Zaznaczyłem trójkę tylko dlatego, że podobnie jak Paweł pobawiłem się w matematyka. Zostało nam niecałe dwa i pół miesiąca. Osiągnięcie półtora miliona byłoby możliwe przy podkręceniu tempa. Jeżeli utrzymamy obecne, to wylądujemy pewnie w okolicy 1,4 miliona.

Mam nadzieję, że ankieta podziała na wszystkich czytelników mobilizująco, włącznie ze mną samym. Okrągły wynik byłby miłym noworocznym prezentem.
Piotr Chęć

harnas

Post autor: harnas »

Piotrze,myślę że jak weźmiemy się do roboty ,to wszystko jest możliwe.
Narazie jestem na urlopie,ale 2 listopada wracam i biorę się za spisywanie.
Pozdrawiam z Watford Alicja
Pozdrawiam Alicja
Szukam na terenie lubelszczyzny Gruda,Moskal,Zarychta,Mazurek,Ziarek

gebka

Post autor: gebka »

Liczymy, zastanawiamy się, spekulujemy.
Fakty są takie, że 400 rekordów dziennie ( 10 spisujących) jest dla większości pracujących nie osiągalne. Ale już przy 20 spisujących wielce prawdopodobne ;-) . 40 spisujących daje pewność osiągnięcia celu. Więc zgodnie z hasłem z czasów PRL. "Do pracy rodacy" :mrgreen: A co z tego wyjdzie pokaże czas. Z natury jestem optymistą więc sądzę
że damy radę. Aby nas jeszcze bardziej motywować prośba do Piotra aby stworzył jakąś informację o przyroście w stosunku do planu. Pozdrawiam Sławek

Piotr r.

Dziś dostałem zgłoszenie do indeksacji nowej osoby :-) Pozdrawiam w tym miejscu Krystynę i życzę czytelnych zdjęć :)
Aby nas jeszcze bardziej motywować prośba do Piotra aby stworzył jakąś informację o przyroście w stosunku do planu.
Myślałem o tym właśnie i miałem zamiar poprosić Grzegorza o zmianę licznika ;-) (Punkt 0 - stan bieżący... = zostało do zrobienia w tym roku...) Coś pomyślimy.

Piotr r.

Dziś wstawiłem 6 286 a jeszcze wieczór przed nami.
Do osiągnięcia celu 286 091 wpisów ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sondy”