UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Par. Markowa (dek. Konkolniki): metryki z lat 1781-1817

Moderator: El

ODPOWIEDZ
Shemhazai
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2020, 11:08

Par. Markowa (dek. Konkolniki): metryki z lat 1781-1817

Post autor: Shemhazai »

Szanowni Państwo!

Schematyzm Archidiecezji Lwowskiej z 1904 r. podaje, że dla parafii Markowa (dekanat Konkolniki) istniały metryki od 1781 r. Na FamilySearch znalazłem jedynie kopie metryk z lat od 1818 r. Czy wiadomo coś o księgach metrykalnych z lat 1781–1817? Są przechowywane w jakimś archiwum czy po prostu zaginęły w czasie wojny?

Ostatnią informację, jaką udało mi się znaleźć o tych metrykach (w materiałach źródłowych Eksterminacja Narodu Polskiego i Kościoła Rzymskokatolickiego przez ukraińskich nacjonalistów w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1945) to fakt, że księgi metrykalne z ww. parafii Markowa w 1944 r. przeniesiono dla bezpieczeństwa do parafii Huta Nowa (w dekanacie Buczacz). Ale co dalej?

Pozdrawiam
Feliks Brzezicki

[kopia postu z https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... highlight=]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie znajdę księgi metrykalne”