Leszczyński Daniel- wieś Lubownia, Parafia Kowilska, Powiat i Gubernia Żytomierska

Moderator: El

ODPOWIEDZ
Yasmine2107
Leszczyński Daniel- wieś Lubownia, Parafia Kowilska, Powiat i Gubernia Żytomierska

Post autor: Yasmine2107 »

Witam,
potrzebuję pomocy. Szukam rodziny od strony mojego męża. Poszukiwania zakończyły mi się na Danielu Leszczyńskim. Według aktu ślubu z Julianną Bańkowską urodził się - we wsi Lubowni parafii Kowilskiej w Powiecie i Guberni Żytomierskiej w 1792r. Poniżej akt ślubu z AP: https://szukajwarchiwach.pl/62/380/0/1. ... NqQlYqjaFQ
Nie wiedziałam gdzie dalej szukać, więc wystarałam się o alegaty do ich ślubu (z AP w Siedlcach), jednakże nic nowego mi to nie wniosło. W parafii Kowel nie znalazłam wsi Lubownia. Przewija mi się jednak wieś- Luboml. Czy wie ktoś czy to o tą wieś mogło chodzić? Słyszałam, że zdarzały się pomyłki w aktach znania i zastanawiam się czy mogło być też w tym przypadku. Czy ktoś się spotkał z tymi miejscowościami, albo gdzieś o nich czytał/słyszał? Będę wdzięczna za każdy trop.

Pozdrawiam,
Leszczyńska Justyna

MarcinR

Re: Leszczyński Daniel- wieś Lubownia, Parafia Kowilska, Powiat i Gubernia Żytomierska

Post autor: MarcinR »

Nieźle namieszane. Gubernia żytomierska, częściej występowała pod nazwą wołyńska. Powiat żytomierski był, tam była miejscowość Kotelnia, ale nie ma tam miejscowości Lubownia.Luboml odrzucam, bo to było miasto.
Pozdrawiam Marcin

Yasmine2107
Re: Leszczyński Daniel- wieś Lubownia, Parafia Kowilska, Powiat i Gubernia Żytomierska

Post autor: Yasmine2107 »

To w takim razie muszę szukać po kolejnych miejscowościach (w guberniach: wołyńskiej i żytomierskiej) w latach poniżej 1800 i może się na coś natknę...hmm..tylko gdzie tego szukać? A jeśli to jest po rosyjsku to przepadłam :(

El

Post autor: El »

Sprawdziłam ukraińskie miejscowości zaczynające się na „Lub...” (Lubownia i podobne - brak) i są następujące w: Житомирська область:
Любар
Любарка
Любарська Гута
Любимівка
Любовичі
Любомирка

oraz w: Волинська область:
Люб'язь
Любешів
Любешівська
Любитів (Ковельський район)
Люблинець (Ковельський район)
Любомль
Люботин
Любохини
Любче

Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie znajdę księgi metrykalne”