Akt ślubu parafia Biała(Janów) 1850r. Kowal Michał - Bartoszewska Agnieszka nr a. 91

Prośby o pomoc w odczytaniu j. polskiego

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
kubax232

Akt ślubu parafia Biała(Janów) 1850r. Kowal Michał - Bartoszewska Agnieszka nr a. 91

Post autor: kubax232 »

https://fotolubgens.lubgens.eu/janow_lu ... /90-91.jpg
Witam, mam problem z:
- odczytaniem imienia ojca pana młodego "? i Agnieszki" , "niegdyś we wsi ? zamieszkałych do bycia tylko żyjącego ? <...> Racławskiej ?
- imionami rodziców panny młodej tam dalej informacje o rodzicach których nie mogę odczytać.
Nie łudzę się, że ktoś odczyta ostatnie 10 linijek tekstu, bo są coraz bardziej ściśnięte.
Dziękuję z góry za pomoc.

El
Re: Akt ślubu parafia Biała(Janów) 1850r. Kowal Michał - Bartoszewska Agnieszka nr a. 91

Post autor: El »

Nie mam pomysłu na miejscowość ur. Michała, pozostałe informacje odczytuję:
…synem Tomasza i Agnieszki z pochodzenia niewiadomej małż. Kowalów niegdyś we wsi … zamieszkałych dziś ojca tylko żyjącego i tamże w … guberni radomskiej zostającego...
...córką Sebastiana i Marianny z Kubajów małż. Waręciuków … matki tylko żyjącej we wsi Korchowie z wyrobku utrzymującej się, ur. we wsi Różańcu i obecnie przy matce we wsi Korchowie zostającą...
3 zapowiedzi w par. Biała i Tarnogród, zezwolenie naczelnika 4 oddziału okręgu 3 korpusu żandarmów pod dniem 8/20 czerwca br. za nr 2324 naczelnikowi janowskiej komendy objawione, bez tamowania i umowy przedślubnej.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Nuncjusz

Re: Akt ślubu parafia Biała(Janów) 1850r. Kowal Michał - Bartoszewska Agnieszka nr a. 91

Post autor: Nuncjusz »

Również usiłowałem znaleźć tę miejscowości, jednak bez skutku, może uda się Państwu dopasować coś z tej publikacji - Skorowidz alfabetyczny miast, gmin i wsi Guberni Radomskiej
Mateusz

kubax232

Post autor: kubax232 »

Dziękuję za link. Niestety nie mogę dopasować żadnej wsi. Odczytałem na moim akcie że jest to chyba Saragawa. Ale nawet nie mam nawet pewności, że pierwsza litera to "S". Próbowałem "lecieć" po całej mapie guberni radomskiej, ale nic z tego.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tłumaczenia - język polski”