Akt ślubu Lemieszek Józef i Zdunek Franciszka 1/1904 Wola Gułowska

Prośby o pomoc w tłumaczeniu z j. rosyjskiego

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Angiel
Akt ślubu Lemieszek Józef i Zdunek Franciszka 1/1904 Wola Gułowska

Post autor: Angiel »

Proszę o przetłumaczenie akt małżeństwa Lemieszek Józef i Zdunek Franciszka nr 1 z roku 1904 Parafia Wola Gułowska. Brak skanu
Pozdrawiam... Ania

aleksandra00

Re: Akt ślubu Lemieszek Józef i Zdunek Franciszka 1/1904 Wola Gułowska

Post autor: aleksandra00 »

https://szukajwarchiwach.pl/62/459/0/1/ ... VJQP1TFdSw

Proszę bardzo, oto ten skan. Wygląda na to, że Franciszka była ciotką mojego pradziadka. Jeśli będzie pani potrzebowała więcej informacji na temat tej rodziny, proszę o kontakt, możemy się wymienić :)

Pozdrawiam,
Ola

Angiel

Dziękuję za link do skanu aktu ślubu.....proszę teraz o przetłumaczenie

Pozdrawiam...Ania :)

Nuncjusz

Post autor: Nuncjusz »

Działo się we wsi Wola Gułowska 6 /19 stycznia 1904 roku o godzinie 11. Oświadcza się, że w obecności świadków Stefana Szczepaniaka 36 lat i Józefa Suski 50 lat rolników mieszkających we wsi Wola Gułowska, w dniu dzisiejszym został zawarty religijny związek małżeński między Józefem Lemieszek, 27 lat, kawalerem, wyrobnikiem urodzonym i zamieszkałym we wsi Wola Gułowska przy ojcu, synem wyrobników mieszkańców tejże wsi, żyjącego Franciszka i nieżyjącej Marianny z Chmielewskich małżonków Lemieszek, a Franciszką Zdunek, 30 lat, panną, wyrobnicą urodzoną i zamieszkałą we wsi Wola Gułowska przy ojcu, córką rolników zamieszkałych w tejże wsi żyjącego Jakuba i nieżyjącej Tekli z Ponikowskich małżonków Zdunek. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w tutejszym parafialnym kościele w dniach: 21 grudnia ubiegłego roku / 3 stycznia tego roku, 28 grudnia ubiegłego roku / 10 stycznia tego roku i 4 / 17 stycznia tego roku. Nowożeńcy oświadczają, że umowa przedślubna nie została między nimi zawarta. Religijnego obrzędu zaślubin dokonał niżej podpisujący się ksiądz, akt ten został odczytany nie umiejącym czytać obecnym, i przez Nas {księdza} tylko podpisany.

Z góry zastrzegam, że nie jest to wierne tłumaczenie i z ostatnim zdaniem miałem największy problem, aby je zgrabnie przełożyć.
Gdyby Panią interesowało to udało mi się znaleźć:
Akt małżeństwa Franciszka Lemieszek i Marianny Chmielewskiej - par. Adamów 3/1857
Akt małżeństwa Jakuba Zdunek i Tekli Ponikowskiej - par. Adamów 6/1853

Pozdrawiam
Mateusz

Nuncjusz

Post autor: Nuncjusz »

Niestety nie mogę już edytować posta, dopiero teraz zauważyłem, że powinno być "o godzinie 12".

Pozdrawiam
Mateusz

Angiel

Dziękuję bardzo Mateusz i poproszę o przetlumaczenie aktów, które wymieniłeś. Z góry bardzo dziękuję za tłumaczenia i poświęcony czas. ☺☺☺
Pozdrawiam
Ania

El

Post autor: El »

Angiel pisze:
29 sie 2020, 11:26
poproszę o przetlumaczenie aktów, które wymieniłeś
Jeden temat - jeden akt do przetłumaczenia: https://lubgens.eu/viewtopic.php?f=48&t=6441
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tłumaczenia - język rosyjski”