Marianna Korzeniowska/Panasiuk akt 18 zgonu 1915

Prośby o pomoc w tłumaczeniu z j. rosyjskiego

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
sylwiau

Marianna Korzeniowska/Panasiuk akt 18 zgonu 1915

Post autor: sylwiau »

Bardzo prosze o tlumaczenie aktu zgonu Marianny Korzeniowskiej.
Nie mam orginalnego linku do tego dokumentu.
Panasiuk Marianna Swory 18 1915 Worgule, 45 lat, poz. (wd.) Józef, O: Filip Korzeniewski, M: Julianna Brzesiewicz

Dziekuje za pomoc Sylwia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
sylwia

JanBRODA

Re: Marianna Korzeniowska/Panasiuk akt 18 zgonu 1915

Post autor: JanBRODA »

Działo się w wiosce Sworach 20 maja/2 czerwca 1915r o godz 11 rano. Zgłosili się Jakub Samociuk lat 58 zamieszkały we wsi Wargule i Wincenty Korzeniowski lat 67 zam. we wsi Kornica, obaj rolnicy ... i oświadczyli, że 19 maja/1 czerwca br. o godz 4 po południu zmarła we wsi Wargule Marianna Panasiuk zd. Korzeniowska lat 45 gospodyni ur. we wsi Kornice i zam. we wsi Wargule, córka zmarłych Filipa Korzeniowskiego i jego żony Julianny Brzesiewicz, pozostawiła owdowiałego męża Józefa Panasiuka. Po naocznym stwierdzeniu zgonu Marianny Panasiuk, akt ten zgłaszającym i świadkom został przeczytany a wobec ich niepiśmienności tylko przeze mnie został podpisany. X. F. Szurek
JanBRODA

JanBRODA

Działo się w wiosce Sworach 20 maja/2 czerwca 1915r o godz 11 rano. Zgłosili się Jakub Samociuk lat 58 zamieszkały we wsi Wargule i Wincenty Korzeniowski lat 67 zam. we wsi Kornica, obaj rolnicy ... i oświadczyli, że 19 maja/1 czerwca br. o godz 4 po południu zmarła we wsi Wargule Marianna Panasiuk zd. Korzeniowska lat 45 gospodyni ur. we wsi Kornice i zam. we wsi Wargule, córka zmarłych Filipa Korzeniowskiego i jego żony Julianny Brzesiewicz, pozostawiła owdowiałego męża Józefa Panasiuka. Po naocznym stwierdzeniu zgonu Marianny Panasiuk, akt ten zgłaszającym i świadkom został przeczytany a wobec ich niepiśmienności tylko przeze mnie został podpisany. X. F. Szurek
JanBRODA

El

Post autor: El »

Nazwisko matki odczytuję "Grzesiewicz" oraz "obaj rolnicy gospodarze".
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

JanBRODA

Tak ...Grzesiewicz
JB
JanBRODA

sylwiau

Post autor: sylwiau »

Dziekuje bardzo za tlumaczenie.

Sylwia
sylwia