Problem ze wzorem w Exelu do indeksacji

Indeksacja ksiąg i sprawy z nią związane. Publikacja danych na naszym portalu.

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Piotr Anna

Problem ze wzorem w Exelu do indeksacji

Post autor: Piotr Anna »

Ponieważ rzecz dotyczy indeksacji, to pozwalam sobie w tym dziale.
Mam jakiś problem z plikiem w Exelu, w którym wpisuje się indeksy. Chodzi o wzór do indeksacji urodzeń. Po dodaniu i skopiowaniu linków do indeksów wszystko jest w porządku. Linki działają i dotyczą właściwych wpisów. Jednak po posortowaniu według nazwisk, zaczyna się problem. Większość linków przestaje działać, zaś ta część, która działa, jest pozmieniana - dotyczą innych aktów. Poprawiam ręcznie przed wysłaniem, ale jest to raczej uciążliwe :)
Ma ktoś pomysł o co chodzi i jak to poprawić? Może jest gdzieś na forum wyjaśnienie, ale nie mogę go znaleźć.
Pozdrawiam
Piotr

eve174

Post autor: eve174 »

Najlatwiej i bezpieczniej jest uzyc filtra, tylko trzeba sie upewnic, iz jest zaaplikowany na wszystkich kolumnach, wlacznie z ta zawierajaca linki.

https://www.youtube.com/watch?v=kD0Orr-wjl4

Jezeli nie to zaznacz wszystkie dane, bez tytulow kolumn i wtedy posortuj w opcji bez tytulow.

https://www.youtube.com/watch?v=J_8qfBFRER8

Niestety nie mam polskiego excela wiec nie moge wesprzec konkretnymi wskazowkami.

Pozdrawiam,
Ewa

Piotr Anna

Ewo, bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Piotr

beatadaniluk

Post autor: beatadaniluk »

Najprawdopodobniej popełniłaś błąd przy sortowaniu bazy, zaznaczyłaś za mały obszar do sortowania (nie obejmujący kolumny z linkami) i stąd całe zamieszanie. Najbezpieczniej jest zaznaczać do sortowania obszar dużo szerszy niż baza, wtedy dane się nie rozjadą.

pozdrawiam
Beata

El
Post autor: El »

Nie jest to konieczne, aby linki działały w "arkuszu indeksacyjnym".
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Piotr Anna

Beato, zaznaczam wierszami, więc obszar obejmował również linki do aktów. Problem tkwi w czymś innym.
A co do pozostawienia niedziałających linków, to i tak przeglądamy je z żoną, czy są dobrze podpięte. Bez sprawdzenia wysłać nie możemy, bo zrobi się bałagan.
Po zindeksowaniu kolejnego roku wypróbuję podpowiedzi Ewy, może coś pomoże. Jak nie, to zawsze pozostają "ręczne robótki" :)
Dziękuje za sugestie i pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indeksacja”