Mapa indeksacji Lubelskich Korzeni

Tematy i posty, które straciły na znaczeniu

Moderator: avee

El
Post autor: El »

Jak można dostać się do ww. mapy, pomijając link ze strony 2?
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

El pisze:Jak można dostać się do ww. mapy, pomijając link ze strony 2?
Masz na myśli szybszy dostęp do mapy? Jeśli tak, to tutaj:
Obrazek
Pozdrawiam Krzysiek

El
Post autor: El »

Tak, dzięki, ale właśnie tam nie znajduję linku do AD1772.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

El pisze:Tak, dzięki, ale właśnie tam nie znajduję linku do AD1772.
Naciśnij na link Polska i poczekaj na załadowanie. Będzie widać wspominane granice.
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

AD 1772 jest jeszcze rozbudowywana i nie ma linku z poziomu innych map.
Do dodania są filie/ kościoły filialne. Strona do mapy jest pod adresem:
http://mapy.lubgens.eu/1772.html
Natomiast mapę http://mapy.lubgens.eu/polska.html też prawdopodobnie rozdzielę na mapę współczesną i mapę z 1939 r. (głównie kresy). Jak wszystko będzie na właściwym miejscu dodam linki do mapy głównej.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Awatar użytkownika
dpawlak

Jako nowość, tym razem suplement do mapy współczesnych parafii rzymskokatolickich, mapa parafii innowierczych, stan na około 2015.
http://mapy.lubgens.eu/polska2.html

Współczesna mapa parafii rzymskokatolickich została oddzielona od mapy kresowej.
Kresy, stan na około 1939, od dziś na mapie:
http://mapy.lubgens.eu/kresy39.html

Mapa AD 1772 pozostanie na razie bez kościołów filialnych (brak czasu)
Niemniej dodałem linkę do niej z poziomu mapy indeksacji,
tak jak i do powyżej wzmiankowanych map.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Awatar użytkownika
dpawlak

Znalazłem w końcu czas na aktualizację map, przede wszystkim mapy indeksacji. Brak jedynie dzisiaj dodanego Kulna. Dodałem również to co pojawiło się w opisach zasobów archiwalnych, a tam między innymi 2 parafie Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego z zasobów AP Zamość. Przy okazji tych prac wyszło na jaw, że wszystkie okoliczne diecezje, wobec archidiecezji lubelskiej, zmieniły adresy stron opisujących parafie, więc nie obyło się bez aktualizacji linków.
To skłoniło mnie do aktualizacji linków w dużo obszerniejszej mapie parafii współczesnej całej Polski co dodatkowo pozwoliło uaktualnić ją na stan z końca roku 2017. Są na niej parafie, które mają nawet ledwie 3 miesiące. Oprócz dodania kilkunastu nowych parafii cywilnych są również parafie wojskowe, wcześniej nie prezentowane. Mapa nieco długo się otwiera ale zawiera ponad 10 tys. parafii. Dodałem w niej informacje o przynależności do dekanatu i diecezji (do tej pory informował o tym domyślnie tylko kolor znacznika). Ze zmian bardziej merytorycznych, dzięki temu że diecezja warszawsko-praska uzupełniła wszystkie strony swoich parafii, możliwe było sprecyzowanie dat powstania parafii dla tej diecezji. Jak znajdę jeszcze kiedyś trochę czasu, zrobię to również dla kilku następnych diecezji, w sumie adresy stron diecezjalne zmieniło kilkanaście diecezji, z czego kilka zmieniło również treści stron.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2018, 17:42 przez dpawlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Darek

Krystyna

Post autor: Krystyna »

Jestem pełna podziwu dla twojego dzieła <kwiatek>

Awatar użytkownika
dpawlak

Po ogromnie długim czasie zaktualizowałem mapę indeksacji.

Niestety od jakiegoś czasu google zmienił politykę i z darmowych map zrobiły się płatne, tam gdzie płatności nie ma, wyskakuje okienko, że niby nie można poprawnie wczytać map, pojawia się też ciemniejsza mora z napisem po angielsku w tle, że to tylko wersja robocza itd. Ogólnie wizerunkowo mapy straciły na wyglądzie i to sporo. Na szczęście ciągle działają, a z tego co widziałem przestały działać te robione w jeszcze starszym formacie, którego nie stosowałem.

Ogólnie widać, że z braku nowych źródeł w województwie lubelskim coraz częściej pojawiają się w bazie parafia z terenów ościennych, a mimo to tempo indeksacji spadło.
Czyżby z okresu pionierskiego przeszliśmy na wyższy etap?
Darek

Udzin

Post autor: Udzin »

Gratulacje, zrobiona tytaniczna praca :)

Na Lubelszczyźnie jest jeszcze troszkę parafii do uzupełnienia - no i są lub pojawią się akty np: Abramów, Motwica, Tuczna, Starościn :)

Pozdrawiam
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Awatar użytkownika
dpawlak

O to że coś się nowego pojawia, to jestem spokojny, zawsze tak będzie, po prostu skończył się wysyp źródeł, jest tylko bieżąca strużka. Za kilka lat będą przesyłane do AP księgi z nowych rzymskokatolickich parafii powstałych po odzyskaniu niepodległości, parę lat później zostaną zdigitalizowane i kolejne pokolenie będzie miało co robić, ta praca się nie kończy.
Darek

sbasiacz

Post autor: sbasiacz »

a jakie pomocne są te mapy w poszukiwaniach mobilnych przodków przekonałam się osobiście, tropiąc ślady leśniczego Charytańskiego
dziękuję!
Barbara Sikorska
SBASIACZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum ”