Po zimowej przerwie......

Tematy i posty, które straciły na znaczeniu

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greg

Po zimowej przerwie......

Post autor: Greg »

Po zimowej przerwie pierwsza ciepła i słoneczna niedziela zachęcała do wznowienia indeksacji cmentarza rzymsko-katolickiego przy ul. Lipowej w Lublinie. Sektor nr 14 powiększył się o kolejne sześćdziesiąt wpisów. Oprócz załączonych zdjęć, podpięte są również rekordy pochodzące z pierwszego etapu indeksacji FSI parafii Lublina. Zdarzało się, że pomagały odtworzyć nazwiska, które są coraz bardziej zazdrośnie chowane w kamieniu przez ich właścicieli.
Ponawiam prośbę o wzięcie w patronat i indeksację któregoś z sektorów cmentarza.

Mapka cmentarza z oznaczonymi sektorami jest w tym temacie

Strona poMOCnika ma własną wyszukiwarkę odnajdującą wszystkie nazwiska występujące na tej stronie

[center]- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - [/center]
Aktualizacja 31 maj 2012: dodałem kilkanaście nowych wpisów w sektorze nr 14 i rozpocząłem spisywanie sektora nr 18c
Pozdrawiam Grzegorz

Piotr_J

Post autor: Piotr_J »

Witaj Greg,
bardzo chętnie wykonam indeksację kolejnych sektorów. Bardzo proszę o krótki instruktarz i dostęp do bazy zdjęć. Niestety nie jestem z Lublina, ale moi pradziadkowie są pochowani na tym cmentarzu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Baza zdjęć nie powstała, ponieważ nie znaleźli się chętni do fotografowania.
Pozdrawiam Grzegorz

Piotr_J

Post autor: Piotr_J »

Czyli wracamy do punktu wyjścia. Chyba będę musiał Was odwiedzić :-)

Jako ciekawostkę dodam tylko, że jeden z planów cmentarza na Lipowej kreślił jeszcze przed wojną mój dziadek, który był mierniczym przysięgłym w Lublinie. Plan ten wisiał w administracji cmentarza jeszcze w latach 60-tych. Mój stryj wybrał się tam w połowie lat 70-tych z zamiarem "wykradzenia" tego planu, jako jednej z nielicznych pamiątek geodezyjnych po dziadku. Niestety planu już nie było i nikt nie był w stanie powiedzieć co się z nim stało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum ”