Nowy serwer - nowe możliwości - wyższy koszt utrzymania

Tematy i posty, które straciły na znaczeniu

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
Piotr r.

Nowy serwer - nowe możliwości - wyższy koszt utrzymania

Post autor: Piotr r. »

Zakończyliśmy „przeprowadzkę” na nowy, szybszy i większy serwer.
Obecnie portal Lubgens.eu obsługuje w całości firma Home.pl.
W tym roku skorzystaliśmy z ceny promocyjnej w wysokości 369 zł. ( razem ze mną 5 osób wzięło udział w tej promocji :-) )
Do tej pory portal był rozsiany na kilku serwerach oraz na prywatnej maszynie. Dziś wszystko jest podpięte pod jedną domenę - lubgens.eu.
Nowy adres do publikacji naszych zdjęć z ksiąg metrykalnych fotolubgens dostał przyspieszenia. Teraz zdjęcia otwierają się znacznie szybciej, ale też niezawodnie. Może to nie jest jeszcze moduł jaki ma portal „SzwA”, ale na nasze możliwości jest wystarczający.

Mam nadzieję, że wprowadzane zmiany zadowolą odwiedzających nasz portal – dziennie to już ponad 1200 osób. Mamy też nadzieję, że nie zostaniemy sami z opłatą za serwer w przyszłym roku , która po zakończeniu promocji wyniesie 1100 zł.

Dziękując tym, którzy wsparli nas podczas tej „przeprowadzki” życzymy wszystkim owocnych poszukiwań genealogicznych, jakie umożliwia nasz portal.

Malgorzata2005

Post autor: Malgorzata2005 »

Witam serdecznie,

Gratuluję <kwiatek> - faktycznie wszystko działa błyskawicznie.

Przepraszam - może nie zauważyłam danych - jak można wspierać finansowo Lubelskie

Korzenie ( konto ) ?

Ja bardzo lubię tę stronę :-) - mimo, że stanowi tylko uzupełnienie dla obszaru moich

poszukiwań .
Pozdrawiam - Małgorzata

Piotr r.

Portal działa na zasadzie "wszystko za free" nie możemy więc nigdzie powiesić numeru konta.
Ostatnio jednak doszły mnie głosy zdziwienia, że nie jesteśmy ani firmą ani stowarzyszeniem, które nie ponosi kosztów z tytułu prowadzenia TAKIEGO portalu lub koszty te nie są równoważone przez składki. Dlatego zdecydowaliśmy się na transparentność, która ma uświadomić że są i jakie są koszty działalności społecznej i kto je ponosi. Dobrowolność to nasza dewiza ;-) Gdybyśmy nie kochali tego co robimy...

Andrzej

Post autor: Andrzej »

Tak czy siak koszty będą rosnąć. I jakiś sposób finansowania serwera będzie musiał być wprowadzony. 5-10 osób to stanowczo za mało, aby pokrywać koszty. Może zbiórka do czapki w czasie spotkań urodzinowych. A może drobne opłaty z możliwością odpracowania poprzez indeksowanie jakiegoś rocznika dla osób poszukujący info z zasobów lubgensa.
Andrzej

Piotr r.

Staramy się zainteresować naszą działalnością instytucje, który mogłyby nas wesprzeć.
Niestety, na razie przegrywamy z dziewczęcą drużyną piłkarską. ;-).
Do tej pory dawaliśmy sobie radę. Teraz szykują się inwestycje, nie tylko serwer, którym nie będzie łatwo podołać. Jeżeli nie będzie innego wyjścia to wezmę kredyt. Ale tę kwestię i opłaty za serwer będziemy "przerabiać" w przyszłym roku.
Spójrz na ostatnie pogrubienie w moim poście powyżej. Dobrowolność rozumiem, że działa w obie strony. ;-)
Dwie kwestie się nie zmienią. Lubgens będzie darmowy i niezrzeszony.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Dariusz Segit

Post autor: Dariusz Segit »

To że Lubgens jest darmowy nie wyklucza zbierania darowizn na cel prowadzenia portalu. Można to przecież prosto zorganizować przy pomocy chociażby np. Paypala https://www.paypal.com/us/cgi-bin/?cmd= ... ro-outside czy różnych polskich stron "crowdfundingowych". Tzw crowdfunding działa w Polsce już na sporą skalę i zbierane są o wiele większe pieniądze niż potrzebne są temu portalowi na o wiele mniej doniosłe cele.

Piotr r.

Dzięki wczorajszej akcji "Kup Pan znaczek" do skarbonki na opłacenie serwera w marcu przyszłego roku odkładam kwotę 827 złotych. Wszystkim biorącym udział w akcji
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :)

Łącznie z wcześniejszymi "deklaracjami" w skarbonce jest już 927 z 1100 zł.

Piotr r.

Informuję, że skontaktowawszy się z działem handlowym home.pl gdzie mamy wykupione usługi (serwer + domenę) uzyskałem 40% rabatu od ceny podstawowej na opłacenie usług już dziś.
Niniejszym zapłaciłem 664.20 zł za działanie serwera przez następny rok, to jest do marca 2017.
Z zebranych funduszy na sprawy bieżące i reprezentacyjne, zostało niespełna 300 zł. W marcu zostanie do zapłaty odnowienie domeny .
:!: Dziękuję... :!:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Z33

Post autor: Z33 »

Dzięki wam znalazłem sporo moich przodków, chętnie się dołożę, proszę tylko o dane i cierpliwość do wypłaty :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum ”