Wyszukiwarka nazwisk w regionalnej bazie regestrów

Tematy i posty, które straciły na znaczeniu

Moderator: avee

Awatar użytkownika
konskovolensis
Post autor: konskovolensis »

Moje marzenie sprzed 2 lat zrealizowane, podziękowania dla twórców :)
Pozdrawiam, Grzegorz.

Małgorzata_Kulwieć

Post autor: Małgorzata_Kulwieć »

Coś się chyba zbiesiło w wyszukiwarce.
Do tej pory jak wpisywałam nazwisko Babiński (z zaznaczeniem jedynie pól urodzenia, małżeństwa, zgony, uwagi) pokazywało mi ilości rekordów
urodzenia - 24
małżeństwa - 18
zgony - 19

a w tej chwili pokazuje

urodzenia - 1
małżenstwa - 3
zgony - 10

Co sie stało z resztą???? Zapewne powstał jakiś błąd.
pozdrawiam

Małgorzata_Kulwieć

Aga175

Post autor: Aga175 »

Coś się popsuło, nie działa część parafii
mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /druk_usz_v2_1.php on line 14
Pozdrawiam
Agnieszka Jeruzalska

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Przepraszam, że nie zdążyłem w nocy aktualizować całej bazy.
Kończę aktualizację i wszystko powinno wrócić do normy. Niestety od wczoraj strasznie tnie mi łącze z Internetem i wszystko dobywa się strasznie powoli.

Małgorzata_Kulwieć

Post autor: Małgorzata_Kulwieć »

Znów się chyba coś rozjechało w wyszukiwarce. :evil:

jak wpisywałam nazwisko Babińska (z zaznaczeniem jedynie pól urodzenia, małżeństwa, zgony, uwagi) pokazywało mi ilości rekordów
urodzenia - 43
małżeństwa - 37
zgony - 19

a w tej chwili pokazuje

urodzenia - 36
małżenstwa - 37
zgony - 19

Pozostałe Babińskie uciekły???? Czy miały mnie dosyć?????

Czy to zapewne powstał jakiś błąd???
pozdrawiam

Małgorzata_Kulwieć

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Wyszukiwarka to narzędzie, które działa poprawnie.

Baza, w której powyższa wyszukiwarka znajduje wyniki ulega ciągłej aktualizacji. W tej chwili nie potrafię odpowiedzieć gdzie Ci "uciekło" te siedem nazwisk z wyników. Z pewnością nic nie zginęło. Raczej zostało zamienione na nazwisko poprawne...

Udzin

Post autor: Udzin »

Czy można jakoś zmodyfikować wyszukiwarkę aby bez problemu znaleźć najnowsze wpisy (nowe zindeksowane akty). :oops:
Gdy wyszukiwarka pokazuje bardzo dużo pozycji ciężko sprawdzić który akt jest nowym.

Propozycje: np po lewej - kolumna z liczbą porządkową, albo np przez miesiąc nowy akt w innym kolorze lub jakoś zaznaczony. Druga propozycja trudna do zrobienia i aktualizacji ale pierwsza (liczba porządkowa) chyba nie jest dużym problemem a pozwoli szybciej znaleźć. nowości.
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Chyba zauważyłeś, że prawie codziennie dokonywane są "korekty i uzupełnienia" więc stare indeksy "przyjmując" aktualną datę - po korekcie - stałyby się nowymi. Skoro sortowanie miałoby odbywać się wg daty dodania indeksów nigdy nie będzie pokazywać "nowych zindeksowanych aktów" - nawet gdybyśmy wprowadzili datowanie każdego indeksu
Pozdrawiam Grzegorz

Udzin

Nie myślałem o datowaniu, raczej o oznaczeniu które znika np po miesiącu, dlatego rzuciłem hasło i podałem że może być problematyczne. Myślę o pierwszej opcji czyli rubryka z liczbą porządkową (wszystkich po kolei, bez numerowania np wg parafii) byłaby już pomocna.
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Udzin

Wracam do tematu czy jest szansa aby z boku był nr porządkowy bez rozbicia np na parfie czy tp :-?

Proszę gdyż np dzisiaj sprawdzałem czy ktoś nie dopisał jakiegoś aktu i okazało się ze doszła 1 pozycja , trudno wśród 400 innych aktów znaleźć który to :-?

Olko

Post autor: Olko »

Witam.

Jak było to przepraszam. Jak teraz korzystać z wyszukiwarki nazwisk? Gdzie ją znaleźć? Po ostatniej przebudowie nie mogę się odnaleźć :-?
Pozdrawiam | Aleksander

Bracha, Jedruszczak, Pawelec, Kutrzepa, Romanowicz, Malec

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Olko pisze:Witam.

Jak było to przepraszam. Jak teraz korzystać z wyszukiwarki nazwisk? Gdzie ją znaleźć? Po ostatniej przebudowie nie mogę się odnaleźć :-?
Do zakończenia prac wyszukiwarka w godzinach od ok 20.00 będzie nieczynna.
Pozdrawiam Grzegorz

Olko

Post autor: Olko »

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam | Aleksander

Bracha, Jedruszczak, Pawelec, Kutrzepa, Romanowicz, Malec

Awatar użytkownika
Praxeda

Post autor: Praxeda »

Przepraszam, proszę o informację pod jaką zakładką jest wyszukiwarka nazwisk? Chwilę mnie nie było i nie jestem w stanie odszukać, jak to jest nazwane, w jakim dziale?
Przeczytałam, że na razie w nocy nie ma, ale proszę o informację na przyszłość:)
Dziękuję

300sl
Post autor: 300sl »

Wyszukiwarka jest w zakładce regestry:
http://regestry.lubgens.eu/news.php
ale
Greg pisze:Do zakończenia prac wyszukiwarka w godzinach od ok 20.00 będzie nieczynna.
Pozdrawiam.
300sl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum ”