Wyszukiwarka nazwisk w regionalnej bazie regestrów

Tematy i posty, które straciły na znaczeniu

Moderator: avee

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Jak już powiedziałem, jestem tylko mechanikiem samochodowym :)
Złożyłem podzespoły, które wyprodukował Mariusz.

Info:
Funkcja "szukaj dokładnie imię i nazwisko" działa wyłącznie na kolumnach imię i nazwisko nawet przy włączonej opcji przeszukiwania kolumny uwagi.

Awatar użytkownika
Claire

Post autor: Claire »

Świetne narzędzie - dziękuję!

Pozdrawiam,
Aneta
Goraj * Góra Puławska * Końskowola * Krasnobród * Puławy * Włostowice * Żyrzyn

Piotr r.

Prace nad wyszukiwarką (na ten czas) uważam za zakończone.
Jest w bazie, na portalu i forum funkcjonalna jej wersja. Wszystkie zauważone i zgłoszone błędy zostały poprawione.
Jeśli Mariusz dalej będzie chciał nam pomagać wzbogacać nasz portal, to zajmiemy się innymi zagadnieniami ułatwiającymi zarówno przeprowadzanie badań genealogicznych jak i zautomatyzowanie pracy adminów.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

emaniek

Post autor: emaniek »

Reszka Piotr pisze:Jeśli Mariusz dalej będzie chciał nam pomagać wzbogacać nasz portal, to zajmiemy się innymi zagadnieniami ułatwiającymi zarówno przeprowadzanie badań genealogicznych jak i zautomatyzowanie pracy adminów.
Z wielką przyjemnością. Robicie kawał dobrej roboty - także macie moje wsparcie.
A lista pomysłów już rośnie ... :) Będziemy działać.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez emaniek, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr r.

Wersja 2,0 wydana ;-)
W tym wydaniu szukanie wszędzie i wszystko bez dodatkowych opcji, wzbogacone zostało o funkcję "bez polskich znaków"
Daje ona wyniki porównawcze niezależnie czy indeksujący odczytał kreskę nad o lub przetłumaczył z cyrylicy Łukasz czy lukasz.
Pomoc też stanowi dla osób nie posiadających klawiatury zawierającej nasze znaki diakrytyczne.

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

A co powiecie na dodatkową opcję "uwzględniaj wielkość liter"? W wielu przypadkach będzie to pomocne.
Czemu by również nie spróbować stworzyć anglojęzycznej wersji wyszukiwarki (a w przyszłości nawet całości portalu - oczywiście w granicach rozsądku), skoro mamy wśród Nas osobę tak zdolną i pomocną jak Mariusz? :)
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
skutereklbn

Post autor: skutereklbn »

A zamiast tabeli "autorska" dodać na końcu ikonkę,tak jak to jest w PTG kto spisał dany akt.(Chodzi o tabele)
Pozdrawiam Sławek

Awatar użytkownika
avee

Post autor: avee »

I wszystkie wyszukane akta przetłumaczyć ;) z rosyjskiego na j.polski, a to wszystko jednym kliknięciem ;).
Panowie trochę zdrowego rozsądku. Mamy obecnie jedną z lepszych wyszukiwarek ( dzięki Mariusz i Piotr), dajcie nam się nią chociaż trochę spokojnie posługiwać bez wymyślania kolejnych udziwnień ;).
Pracy jest u nas bardzo dużo - mamy indeksację, podpinanie linków pod te wcześniej spisane, do tego projekt FSI 4 cz. i wiele innych, ale przecież wiecie to doskonale :).
Jesteśmy nieformalną, niezależną grupą i nie powielamy pomysłów innych, w tym PTG.
Pozdrawiam
Ewa

Piotr r.

Jeśli Ancestry.com będzie po naszemu to nasz portal po ichniemu. Inaczej - google translate.
Sławku.
Ile kolumn na nazwisko autora przewidujesz?
Jeden spisał, drugi poprawił, trzeci dodał linki a wszystko to przysposobił i do bazy dodał jeszcze ktoś inny.
Wybierz sobie jakiś zasób i zobacz ile osób nad nim pracowało.
Uważam, że spis przesłany przez autora do bazy stanowi jej integralną całość.
Informacja kto spisał część tej całości, I. są podane w newsie, II. wyświetlone w tabeli. Jeśli ktoś z autorów sobie życzy mogę dodać (udostępnić) adres e-mail, czy adres profilu na forum. Nie ma problemu, żeby odszukać autora.
Czas jaki poświęcam na przystosowanie, dodanie do bazy spisów oraz dbanie o jako taki ład i skład jest czasem zabranym mojej rodzinie czy moim badaniom, które odwiesiłem już dawno "na kołku". Obecnie sprawy związane z dodawaniem spisów do bazy zajmują mi około 8-10 godzin dziennie. Dodając do spisów nazwisko autora i datę dodania (bo i takie propozycje miałem) to dodatkowe dwie godziny wolontariatu, który mógłbym wykorzystać w bardziej przydatny sposób.
Tak jak Ewa wcześniej napisała. Jest wiele miejsc gdzie można się wykazać a z braku zbyt wielu chętnych...
Mimo zniechęcenia i braku czasu, mam jeszcze kilka pomysłów i te chciałbym zrealizować. Może dzięki nim (wzorem innych baz) nie potrzebna będzie moja praca przy tworzeniu tabel czy układania linków w nawigacji. Wystarczyłby istniejący "wybór parafii", który wyświetliłby tabelę z szukanej parafii.

Piotr r.

Zgłoszono mi taki problem:
Wyszukiwarka dodana jako wiadomość i widoczna na głównej stronie portalu oraz licznik statystyk regestrów na forum jest widoczny dopiero po zalogowaniu się na portal...
Sam sprawdzałem na pięciu niezależnych urządzeniach i chyba wszystkich możliwych przeglądarkach i nic takiego nie stwierdziłem.
Ale cóż. Może ktoś ma podobne problemy?
Zapytać nie zaszkodzi. ;-)

Aga175

Post autor: Aga175 »

Powyższy mi się nie zdarzył, ale mam inny problem:

przy wyszukiwaniu z wpisanym imieniem i nazwiskiem wywalają się małżeństwa

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/piotrres/public_html/lubgens.eu/regestry/szukgens/engine_2_5.php on line 223
Pozdrawiam
Agnieszka Jeruzalska

Piotr r.

Jakiś czas temu ten problem zgłaszałem.
Nadal się pojawia?

Aga175

Post autor: Aga175 »

Tak
Pozdrawiam
Agnieszka Jeruzalska

emaniek

Post autor: emaniek »

Aga175 pisze:Powyższy mi się nie zdarzył, ale mam inny problem:

przy wyszukiwaniu z wpisanym imieniem i nazwiskiem wywalają się małżeństwa

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/piotrres/public_html/lubgens.eu/regestry/szukgens/engine_2_5.php on line 223
Problem rozwiązany. Był to niestety kolejny chochlik. Dziękuję za informację.

Mariusz.

Paweł Fila

Post autor: Paweł Fila »

Jak już mamy tyle wspaniałych nowych filtrów i możliwości wyboru - czy nie pora na dodanie wyszukiwania według wyznania/obrządku ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum ”