Ludność historycznego powiatu lubelskiego w latach 1582-1900

Na tym forum poruszamy tematy dotyczące tylko naszego regionu

Moderatorzy: avee, MarcinR

PiotrGuz

Post autor: PiotrGuz »

Greg pisze:
PiotrGuz pisze:w kontekscie powyższych informacji akta z parafii Kock przez 1810 mogą być w kościele w Kocku?
Wystarczy przeczytać cały wątek,odnaleźć w nim linki i sprawdzić http://ksiegimetrykalne.pl/zrodla
na tej stronce nic nie działa
poza tym na liście nie ma Kocka

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Zadałeś pytanie w konkretnym wątku "Ludność historycznego powiatu lubelskiego w latach 1582-1900"
PiotrGuz pisze:w kontekscie powyższych informacji akta z parafii Kock przez 1810 mogą być w kościele w Kocku?
Brak Kocka na liście jest odpowiedzią na Twoje Pytanie. Nie słyszałem by ktoś potwierdził istnienie akt sprzed 1810. Proboszcz również zaprzecza by takie były w parafii.
Pozdrawiam Grzegorz

eve174

Post autor: eve174 »

:) na stronie została dodana testowa parafia. Długo wyczekiwana zmiana z "przeglądarka źródeł będzie dostępna w przyszłości"

Dariusz Segit

Post autor: Dariusz Segit »

A testową parafią jest Matczyn.

skorpion75

Post autor: skorpion75 »

Dla zainteresowanych z okazji 6 urodzin Lubgens mamy kolejną parafię do wglądu z projektu dr P. Rachwała. Tym razem Żyrzyn.

TheTatajanka

Post autor: TheTatajanka »

Super. A czy kolejna parafia będzie na kolejne urodziny, czy wcześniej?

skorpion75

Zgodnie z projektem reszta pojawi się pod koniec roku.

Halski

Post autor: Halski »

skorpion75 pisze:Dla zainteresowanych z okazji 6 urodzin Lubgens mamy kolejną parafię do wglądu z projektu dr P. Rachwała. Tym razem Żyrzyn.
Lejecie miód ma moje uszy. Tylko żebym ja cokolwiek z tej łaciny rozumiał...
Parafie: Gołąb, Żyrzyn, Żabianka

skorpion75

Już dwóch kolegów się zadeklarowało do indeksowania Żyrzyna, więc efekty pewnie tuż tuż:)

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Sporo z Bałtowa i Borysowa, mimo że formalnie pod Gołąb, to z dzieciakami znacznie bliżej do Żyrzyna było i tu były chrzczone, a że akurat moi z parafii Gołąb też głównie stamtąd, to mam takie 2 w 1.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

margel

Kiedy zasoby ksiegimetrykalne.pl

Post autor: margel »

Witam
Czy ktoś wie kiedy będą dostępne zasoby serwisu:
http://www.ksiegimetrykalne.pl/

Zwłaszcza metryki z Końskowoli?

MODERACJA : PRZENIESIONE Z USUNIĘTEGO TEMATU
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 17:15 przez margel, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam Koma

Post autor: Adam Koma »

Jeżeli chodzi o ten portal, to narazie wszystko jest w procesie tworzenia i skanowania - Z ciekawości napisałem maila kontaktowego do nich.
W odpowiedzi otrzymałem, iż skany pojawią się do roku czasu (Maila napisałem 03.01.2016 r.).
Narazie widzę tylko Matczyn i Żyrzyn
Coż - jak narazie cisza.
Można do nich napisać i zaoytać na jakim etapie się to wszystko teraz znajduje.
pozdrawiam

MODERACJA : PRZENIESIONE Z USUNIĘTEGO TEMATU
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 17:15 przez Adam Koma, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo

Post autor: Pablo »

Z tego co pamietam grant ma być rozliczony do końca roku, więc wzmożonego ruchu można sie spodziewać właśnie w tym okresie.
Pozdrawiam
Paweł

skorpion75

Witam
Z posiadanych przeze mnie informacji kolejne publikacje ksiąg metrykalnych nieco się opóźnią. Nie oznacza to jednak, że nie można uzyskać informacji, czy też wyszukać swoich przodków. Część użytkowników, która aktywnie uczestniczy w życiu "Lubelskich korzeni" sukcesywnie uzyskuje za moim pośrednictwem zdjęcia metryk wykonanych przez dr P. Rachwała celem indeksacji materiału, czy też niewielkiej pomocy na potrzeby projektu. Indeksy z przed 1810 roku są sukcesywnie publikowane przez Grzegorza, natomiast jeśli kogoś interesuje uzyskanie materiału źródłowego (metryka przodka) proszę zwracać się o nią bezpośrednio do mnie (osoby indeksujące mają i tak wiele pracy). W związku z tym, iż materiału jest mnóstwo proszę o kilka rzeczy (w zależności od znajomości tematu), a mianowicie:
1. Przed kontaktem ze mną proszę o zapoznanie się z budową metryk "trydenckich" i "austriackich" z terenu Lubelszczyzny co ułatwi precyzyjniejsze zadanie pytania (w tamtych czasach data w metryce nie koniecznie oznaczała datę urodzenia).
2. Proszę się zapoznać z zakresem badań dr P. Rachwała (parafie objęte badaniem). Część indeksów powstaje na podstawie materiałów od kolegi Mireq, sam z nich korzystam i część indeksuję i w tym przypadku będę odsyłał pytających do niego.
3. Ja również nie posiadam całości zgromadzonego przez autora materiału, więc nie zawsze kontakt ze mną będzie owocny.
4. W składaniu zapytania proszę o maksymalnie największą ilość informacji zawartych w indeksach co ułatwi mi wyszukanie konkretnej metryki (imię, nazwisko, rocznik, rodzice, miejscowość).
5. Uprzejmie proszę, aby osoby zainteresowane nie żądały, abym wyszukał im wszystkich przodków włącznie z gromadą dzieci danej rodziny ich mężami/żonami itp. Materiał jest naprawdę obszerny i wyszukanie np. w Krzczonowie metryki w danym roku, gdzie chrztów jest do 200 zajmuje nieco czasu.
6. Proszę się nie obrazić, ale w pierwszej kolejności odpowiadam na maile od osób "aktywnych" na tej stronie np. osób indeksujących.
7. Nikomu nie odmówię pomocy, ale proszę o cierpliwość, pracuję, mam obowiązki domowe, indeksuję i jeśli trzeba pomogę w uzyskaniu metryki :-)
Mariusz Koper

Pablo

Post autor: Pablo »

Czy to opóźnienie będzie dłuższe niż koniec roku?
Pozdrawiam
Paweł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia - tylko Lubelszczyzna”