metryki z parafii Św. Pawła w Lublinie

Na tym forum poruszamy tematy dotyczące tylko naszego regionu

Moderatorzy: avee, MarcinR

ODPOWIEDZ
Gośka

metryki z parafii Św. Pawła w Lublinie

Post autor: Gośka »

Witajcie, czy jest możliwość odnalezienia gdzieś w internecie aktu ślubu z roku 1175/1947 Ludwik Jałowiński i Anna Krasińska z parafii Św. Pawła w Lublinie? Fakt mogę iść do kancelarii parafialnej, ale byłam tam kilka lat temu i osoba tam będąca była mówiąc bardzo oględnie nieprzyjemna więc wolałabym tutaj go znaleźć.
Pozdrawiam - Gośka

Awatar użytkownika
Greg

Re: metryki z parafii Św. Pawła w Lublinie

Post autor: Greg »

Dopiero za 8 lat będzie można publikować małżeństwa z tego roku
Pozdrawiam Grzegorz

Gośka

To wiem, ale czasami różnie bywa i myślałam, że może będę miała szczęście, ale widzę, że niestety chyba będę musiała pójść do kancelarii, jest jeszcze szansa że teraz ktoś inny obsługuje kancelarię ;)
Pozdrawiam - Gośka

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Nie bywa różnie. Prawo jest w tej kwestii jasne. Żeby znaleźć coś w internecie musi być opublikowane, a żeby opublikować nie mogą być te akta młodsze niż ustalony wiek, w przypadku ślubów to 80 lat, czyli najmłodsze na dziś to 1939 rok, inaczej podpada się pod RODO i inne takie.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

volgo

Post autor: volgo »

Odpowiadając na Pani pytanie mogę powiedzieć, że ta "nieprzyjemna osoba" (kojarzę o kogo chodzi) już tam nie pracuje. Od około 2 lat kancelarię prowadzą księża parafialni. W tym czasie byłem tam trzykrotnie (za każdym razem inny ksiądz) i nigdy nie odmówiono mi pomocy przy poszukiwaniu metryk. Generalnie mam z tą parafią miłe doświadczenia. Myślę, że jeżeli odpowiednio uargumentuje Pani swoją sprawę to nie powinno być problemu.

Gośka

Dzięki za informację, wybiorę się bo nic innego mi nie pozostaje :)
Pozdrawiam - Gośka

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

dpawlak pisze:
19 wrz 2020, 16:53
Nie bywa różnie. Prawo jest w tej kwestii jasne. Żeby znaleźć coś w internecie musi być opublikowane, a żeby opublikować nie mogą być te akta młodsze niż ustalony wiek, w przypadku ślubów to 80 lat, czyli najmłodsze na dziś to 1939 rok, inaczej podpada się pod RODO i inne takie.
I co kolega na to?
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Mam nadzieję, że kolega nie zakabluje fs, bo ma młodsze roczniki na stronie. Bo RODO i inne takie.
Na wszelki wypadek jakby co mam Kamionkę w całości na komputerze.
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

Awatar użytkownika
Greg

MireQ pisze:
22 wrz 2020, 19:15
I co kolega na to?
Post edytowany 23.09.2020 : Ciekawe zjawisko - wczoraj widziałem je wyłącznie z kluczykiem, a dzisiaj pyk i dostępne.
Pozdrawiam Grzegorz

Udzin

Post autor: Udzin »

Z kluczykiem jak się nie jest zalogowanym. ;)
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Awatar użytkownika
Greg

Udzin pisze:
23 wrz 2020, 08:39
Z kluczykiem jak się nie jest zalogowanym. ;)
A musi tak. Sprawdzałem na telefonie, więc rzeczywiście mogłem być nie zalogowany.
Pozdrawiam Grzegorz

300sl

Post autor: 300sl »

Dzień dobry.
Kobitka zadała pytanie i otrzymała odpowiedź, że w internecie tego nie ma.
Dyskusja, że nie ma bo zgodnie z prawem być nie może, ale jednak coś innego jest - mimo że niezgodnie z prawem - niczemu nie służy. Większość z nas wie, że po odpowiednim "zakombinowaniu" można mieć szerszy dostęp. Ten kto nie wie, uzyska pomoc albo na tej stronie, albo - bo zgodnie z prawem nie upłynęło 100/80 lat - przez e-mail.
Greg pisze:
22 wrz 2020, 23:36
MireQ pisze:
22 wrz 2020, 19:15
I co kolega na to?
Post edytowany 23.09.2020 : Ciekawe zjawisko - wczoraj widziałem je wyłącznie z kluczykiem, a dzisiaj pyk i dostępne.
Czasami wystarczy odświeżyć i kluczyk znika. To, że jest kluczyk, nie znaczy, że nie można przeglądać. Jak się kliknie w ikonkę z kluczykiem, to zdjęcia się pokazują.
Pozdrawiam.
300sl

sbasiacz

Post autor: sbasiacz »

odkryłam to zjawisko całkiem niedawno, byłam bardzo mile zaskoczona tym "wytrychem" :-)
SBASIACZ

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Nie zakabluję, kolega mnie koncertowo w tym wyręcza. Inna sprawa że FS nie podlega polskiemu prawu, więc nie bardzo jest do kogo kablować, na pewno zaś nie dostosowywanie się do prawa krajowego nie pomoże im im w przyszłości w zdobywaniu kolejnych zgód na fotografowanie, przynajmniej jeśli chodzi o urzędy państwowe, bo kościoła RODO nie dotyczy. Mnie jednak tak, podlegam polskiemu prawu więc nic takiego nie opublikuję. Tak więc kolega może sobie trzymać Kamionkę, a ja nie. Nadal jednak z Kamionki nie da się wyczytać roku 1947 z innego miejsca. Swoją drogą przydałoby się aby FS chociaż własne ustalenia szanowało, a oni też mają jakiś limit poniżej którego nie publikują, słyszałem o 75 latach dl ślubów, więc albo limit jest inny albo go nie przestrzegają.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Gośka

Jakby na to nie patrzeć byłam w parafii, faktycznie był kto inny, aczkolwiek szczęśliwej miny nie miał jak usłyszał z czym przychodzę. :-D Stwierdził, że takie szukanie do niego nie należy tylko do archiwisty :roll: , ale koniec końców poszukał i znalazł :-D Podsumowując nie jest to miejsce w które z chęcią idę. Poszłam bo robię drzewo dla przyjaciółki i tylko to mnie zmobilizowało. :-D
Pozdrawiam - Gośka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia - tylko Lubelszczyzna”