UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Drobna szlachta z Wilczanki

Na tym forum poruszamy tematy dotyczące tylko naszego regionu

Moderatorzy: avee, MarcinR

ODPOWIEDZ
AgaCz
Posty: 75
Rejestracja: 27 sty 2019, 21:40

Drobna szlachta z Wilczanki

Post autor: AgaCz »

Witam, proszę o pomoc. W aktach swych przodków, ród Podgórskich (Józef, Stanisław, Konstancja Garbacz zd Podgórska)z Wilczanki, znalazłam takie zapisy "dziedziczka części wsi Wilczanki", " na swej części szlacheckiej zamieszkały", wielmożny. Jak mam te zapisy rozumieć? była to drobna szlachta.? Gdzie, jak mogę coś znaleźć więcej o rodzinie?

Halski
Posty: 204
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Post autor: Halski »

Pewności nie mam, ale chyba na cmentarzu w Żyrzynie są jakieś nagrobki Podgórskich. Najlepiej zacząć od lewej strony od głównego wejścia.
Parafie: Gołąb, Żyrzyn, Żabianka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia - tylko Lubelszczyzna”