Urodzenia, parafia Klesztów 1920 rok

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
rogas86

Urodzenia, parafia Klesztów 1920 rok

Post autor: rogas86 »

Szanowni Państwo,
ponieważ od 4 miesięcy nie mogę się doprosić w Urzędzie stanu cywilnego w Żmudzi o wydanie aktu urodzenia mojej babci Zdzisławy Weychert, chciałbym zapytać czy ktoś z Państwa ma może dostęp do księgi parafii Klesztów z 1920 roku?

Akt urodzenia mojej babci powinien nosić numer 3 (urodziłą się w styczniu). Matka Janina lub Joanna z Tkaczów, ojciec Jan Weychert. Istnieje jeszcze rodzinna legenda, że była jakaś bliźniaczka, która zmarła. Jej akt urodzenia powinien więc znajdować się pewnie akt wcześniej lub akt później.

Będę wdzięczny za pomoc!
G.

Awatar użytkownika
Greg

Re: Urodzenia, parafia Klesztów 1920 rok

Post autor: Greg »

rogas86 pisze:
26 sie 2020, 22:34
ponieważ od 4 miesięcy nie mogę się doprosić w Urzędzie stanu cywilnego w Żmudzi o wydanie aktu urodzenia mojej babci Zdzisławy Weychert
Co to znaczy nie możesz się doprosić ? Jeżeli złożyłeś wniosek, a akt mają w wersji papierowej to obligatoryjnym terminem do wydania odpisu jest 7 dni.
Pozdrawiam Grzegorz

rogas86

Re: Urodzenia, parafia Klesztów 1920 rok

Post autor: rogas86 »

Nie odpowiadają na maile, dzwoniłem i Pani cały czas obiecuje poszukać księgi i oddzwonić, ale tego nie robi. Byłem nawet osobiście, co mnie kosztowało 6 godzin drogi, ale nie mogli znaleźć tej księgi. Zastanawiam się więc jak inaczej dotrzeć do urodzeń z 1920 roku z Klesztowa. Widzę, że zgony już są zindeksowane. To też daje mi trochę informacji, że mitycznej bliźniaczki nigdy nie było, bo miała umrzeć gdzieś koło 1921-1923 roku. A w rekordach jej nie ma. Niemniej dla pewności, chciałbym jeszcze sprawdzić tę księgę urodzeń.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”