Piotrawin-gdzie znalezc ksiegi z 18 wieku?

dział regionalny

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
magnow

Piotrawin-gdzie znalezc ksiegi z 18 wieku?

Post autor: magnow »

Czesc, moze wiecie czy mozna gdzies znalezc ksiegi z Piotrawina z 18 wieku? Czy szukac moze w archiwum archidiecezjalnym w Lublinie? Jak sie dowiedziec jakie sa tam zasoby? Piotrawin to bardzo stara parafia i szukam tych ksiag i szukam i nic:(

Awatar użytkownika
dpawlak

Re: Piotrawin-gdzie znalezc ksiegi z 18 wieku?

Post autor: dpawlak »

Jak to gdzie? Od wieków w tym samym miejscu, na parafii. ;)
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

danisha

Post autor: danisha »

Nigdzie nie znalazłam wzmianki o księgach wcześniejszych niż 1810 rok.Ale też nie pytałam na parafii.A w internecie na stronie parafii, nie ma o nich ani słowa.Może zadzwoń do kancelarii i popytaj.Ciekawa sama jestem, czy się coś zachowało wcześniejszego.
Osobiście szukam tam Mosińskich,Nowackich,Kręciszów i Wróblów a i nie wiem czy tamci Bernaccy nie są z moimi powiązani.Gdyby były księgi z XVIII wieku wiele by się mogło wyjaśnić.
Pozdrawiam Danka

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Ma się rozumieć, o ile się zachowały, to są na parafii.

Brak wzmianki to i tak lepiej niż wiarygodna wzmianka, że zostały zniszczone.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia kraśnicka”