Boby

dział regionalny

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Andrzej Ciempiel

Boby

Post autor: Andrzej Ciempiel »

Urodzenia Boby 1797 r.

1
5 styczeń
Agnieszka Dapczyńska
Boby
2
6 styczeń
Piotr Zięba
Wierzbica ?
3
7 styczeń
Tomasz Smentek
Chruślina
4
9 styczeń
Ewa
Moniaki
5
15 styczeń
Agnieszka Piotroska
Wierzbica
6
17 styczeń
Agnieszka Struzik
?
7
21 styczeń
Agata Kiełb
Chruślanki
8
25 styczeń
Agnieszka
Boby
9
26 styczeń
Sebastian Patka
Moniaki
10
5 luty
Jan Gonder
Moniaki
11
5 luty
Maryanna Wójcik
?
12
10 luty
Teresa Ufniarska
Boby
13
19 luty
Maciej Gonder
Wierzbica
14
4 marca
Kazimierz Walenia
Chruślina
15
10 marca
Franciszka Brzoska
Chruślina
16
14 luty
Gabryel Wosik
Boby
17
24 marca
Tekla, Katarzyna Hankowska
Boby
18
30 marca
Franciszek Kwaśniak
Boby

Po 30 marca rozpoczęto zapisywanie metryk zgodnie z zaleceniami władz zaboru austriackiego.
Andrzej Ciempiel

Paweł Fila

Post autor: Paweł Fila »

A do czego ma ten spis służyć? Jeżeli ma to być dodatek do indeksów, to trzeba wysłać adminowi według reguł....
pozdrawiam
Paweł

danisha

Post autor: danisha »

Andrzeju czy tylko masz ten rok?Bardzo jestem zainteresowana mieszkańcami tej parafii w szczególności Chmielami-Mikołaj ur ok1798,1799 s.Łukasza i ??;Smętkami, i jeszcze parę innych nazwisk.Czy masz dostęp do nich?
Pozdrawiam serdecznie
Dana

Andrzej Ciempiel

Post autor: Andrzej Ciempiel »

Przepraszam Pawle że złamałem zasady. Poszedłem na łatwiznę i zrobilem kopiuj - wklej. Ale na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że chciałem niektórym osobom zrobić niespodziankę ( bo dla mnie to bylo marzenie dotrzec do tych aktów). To ze tak poszedlem na skróty to mozesz wierzyc albo nie - wyjatkowy brak czasu - praca,budowa, małe dziecko. Chcialem zrobic niespodziankę ale zawsze znajdzie sie ktos komu to przeszkadza i tylko czeka zeby komus dogrysc. Zniecheciles mnie.
A teraz danisha - tak mam inne lata. Patrzylem tak na szybko. Chmiele na Chruslinie pojawiaja sie od ok 1737 roku. Odezwij sie na e-maila - andrzejciempiel@op.pl
Pozdrawiam
Andrzej Ciempiel

Paweł Fila

Post autor: Paweł Fila »

Andrzeju, nie zniechęcaj się :)
Jakbym znalazł takie perełki z "moich" okolic, też bym pisał wszędzie.
Ale z większym pożytkiem dla całego grona jest umieszczanie spisów w indeksacjach...
Pozdrawiam
Paweł

daniel

Post autor: daniel »

Witam.
Dołączyłem dzisiaj do forum, ponieważ zainteresował mnie wątek z Chmielami z Chruśliny. Z Danisha mamy chyba wspónych przodków. W moim drzewie jest Mikołaj Chmiel syn Łukasza i Marianny Sagorz z Chruśliny męża Anny Marcinkowskiej Córki Wojciecha i Jadwigi Mazur. Mam skan ich ślubu z Prawna i skan ślubu Wojciecha i Jadwigi. Jeśli chodzi o Smętków też posiadam jakieś wiadomości raczej na zasadzie dedukcji i przeglądania skanów.
Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt. W akcie ślubu jest data urodzenia Mikołaja wrzesień 1799

skorpion75

Post autor: skorpion75 »

Dołączę się do rozmowy :) Andrzeju, a czy spotkałeś się z nazwiskiem Koryciński/Kopyciński? W jednej z gałęzi swojego drzewa mam Katarzynę Korycińską c. Macieja i Magdaleny urodzoną w Bobach około 1834 roku. W 1852 roku kiedy brała ślub jej rodzice już nie żyli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia kraśnicka”