herbarz ziemi łukowskiej

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
zenluc

herbarz ziemi łukowskiej

Post autor: zenluc »

Widział już ktoś ten herbarz drobnej szlachty łukowskiej? Ciekawa sprawa? Szukałem w księgarniach ale jeszcze nie ma, tylko w necie. A przed ewentualnym zakupem chciałby booka zobaczyć.
Zenek

Łucja

Post autor: Łucja »

Ja kupiłam w ciemno prosto z wydawnictwa, bo nigdzie zobaczyć mi się nie udało, a próbowałam, oj tak (w Warszawie). Ale jestem bardzo zadowolona z zakupu, to się naprawdę czyta, mnóstwo znajomych nazwisk, przy okazji odkryłam, że mieszkam w mieście nad rzeką, której źródła są w Ziemi Łukowskiej (Świder). Nie mam pewności czy mam tam "korzenie", dość możliwe (Domański), ale ogólnie się przyda, to jest nawet lekcja w pewien sposób (jak zmieniały się nazwiska, różne wersje, jakie z herbami poplątanie, itd.).
Popełniłam nawet tekst na blogu "Lektury genealogiczne" o tej pozycji:
http://lakewierzycki19.bloog.pl/

Wydaje mi się napisane rzeczowo, fachowo i na dodatek elegancko, autor często sugeruje coś, pisze, że nie ma pewności, zastanawia się, w sumie wciąga w to wszystko w ten sposób. "Jest ziemia do odkrycia - odkryjmy ją razem, daję wam narzędzia i zestaw informacji", coś takiego. Może powinien także prosić o uzupełnienia, ale w zamierzeniu są jeszcze 2 tomy, na końcu pewnie poprosi.

Łucja

stefan

Post autor: stefan »

Łucja,

Witaj.
Mam prośbę.Czy w tym Herbarzu nie wzmiankowano małżeństwa Anny Radzikowskiej z Jerzmanowskim? Na cmentarzu w Lukowie koło Biłgoraja jest jej grobowiec.
Stefan

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Stefanie - Ty prawdopodobnie piszesz o Łukowej
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ukowa_%28wojew%C3%B3dztwo_lubelskie%29
a herbarz dotyczy rejonu Łukowa
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81uk%C3%B3w
To dwa różne krańce województwa.
Pozdrawiam Grzegorz

stefan

Post autor: stefan »

Faktycznie mój błąd.
Stefan

Kożuchowski

Post autor: Kożuchowski »

Gdyby ktoś miał potrzebę sprawdzenia nazwisk z Herbarzy p. Wolińskiego to mogę służyć pomocą - posiadam oba wydane tomy. Autor zapowiada na ten rok dwa kolejne.

Karwowski

Post autor: Karwowski »

Również posiadam II tomy i mogę pomów. W zasadzie II tom to tylko zaktualizowana wersja I

MakarewiczBP

Post autor: MakarewiczBP »

Karwowski pisze:Również posiadam II tomy i mogę pomów. W zasadzie II tom to tylko zaktualizowana wersja I
proszę o priv :)
Makarewicz-Klonownica,Cieleśnica,Nowosiółki,Malowa Góra,Berezówka;
Panasiuk/Plandowski-Kodeń,Kąty,Pokinianka,Mokrany; Łucyk - Lechuty
/syn Leszka, syna Józefa, syna Józefa, syna Romana, syna Izydora, syna Tomasza->?

Kożuchowski

Post autor: Kożuchowski »

Karwowski pisze:Również posiadam II tomy i mogę pomów. W zasadzie II tom to tylko zaktualizowana wersja I
Raczej uzupełnienie. W przypadku nazwisk, które sprawdzałem, nie było zdublowanej informacji.
MakarewiczBP pisze:proszę o priv :)
Odpisałem, jeśli nie jest za późno :)
Maciej -> Jan -> Mateusz -> Wojciech -> Franciszek -> Władysław -> Czesław -> Piotr -> Roch

Karwowski

Post autor: Karwowski »

Jeśli ktoś chce, abym mu coś odszukał to najlepiej pisać bezpośrednio na mojego maila karwowski(małpa)interia.pl
Łukasz syn Grzegorza, wnuk Tadeusza, prawnuk Józefa, 2pra Stanisława, 3pra Józefa, 4pra Wincentego, 5pra Stanisława

MakarewiczBP

Post autor: MakarewiczBP »

Odpisałem, jeśli nie jest za późno :)
w porządku :) nigdy nie jest za późno, chyba ja mam albo Ty za dużo wiadomości w skrzynce, bo wysyłałem 2x priv i dalej mam tąwiadomość w DO WYSŁANIA... pomógł już kolega Karwowski. Dzięki.
Makarewicz-Klonownica,Cieleśnica,Nowosiółki,Malowa Góra,Berezówka;
Panasiuk/Plandowski-Kodeń,Kąty,Pokinianka,Mokrany; Łucyk - Lechuty
/syn Leszka, syna Józefa, syna Józefa, syna Romana, syna Izydora, syna Tomasza->?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Łukowska”