Akta metrykalne przed 1810 r - Łuków

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
MakarewiczBP

Akta metrykalne przed 1810 r - Łuków

Post autor: MakarewiczBP »

Witam,
mam pytanie, czy któryś z kolegów orientuje się, ma informacje a może sam kiedyś szukał, metryk z XVIII wieku z Łukowa? Czy znajdują się w Parafii ?

Lub może mnie nakierować ,na źródło opisujące nazwisko szlacheckie Dębowski z Dębowicy? - słyszałem o "Herbarzu Ziemi Łukowskiej" viewtopic.php?p=20551#20551 ale czy tam będą informacje o każdej osobie noszącej dane nazwisko?

W świetle swoich poszukiwań doszedłem do informacji, że owi Dębowscy byli,
"dziedzicami swoich części" w Dębowicy.
Czy istnieje możliwość sprawdzenia ile ha posiadali w "swoich częściach"?

dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Łukasz
Makarewicz-Klonownica,Cieleśnica,Nowosiółki,Malowa Góra,Berezówka;
Panasiuk/Plandowski-Kodeń,Kąty,Pokinianka,Mokrany; Łucyk - Lechuty
/syn Leszka, syna Józefa, syna Józefa, syna Romana, syna Izydora, syna Tomasza->?

MarcinKosmalski

Post autor: MarcinKosmalski »

Witam Łukaszu
Myślałem, że ktoś bardziej doświadczony w genealogii odpisze Tobie, byłem w parafii w Łukowie i nic przed 1811 rokiem tam nie ma, w AP w Siedlcach, ani też a AP w Lublinie.
Być może jakieś metryki znajdują się w Archiwum Diecezji Siedleckiej, ale nie mam możliwości się tam dostać i sprawdzić.
W Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie znajduje się rejestr pogłównego Ziemi Łukowskiej z 1673 r. którego jeszcze nie miałem przyjemności sprawdzić... Prawdopodobnie większość dokumentacji z m. Łukowa spłonęła podczas PW. Co do Herbarza Ziemi Łukowskiej to z informacji od Autora uzyskałem odpowiedź, to że po przeprowadzonych poszukiwaniach metryk z Łukowa sprzed 1811 r. także nie natkną się na nie.
Co do nazwiska Dębowski to znajduje się ono w pierwszym tomie herbarza oraz wiele mniej w drugim tomie.
Pozdrawiam
Marcin

MakarewiczBP

Post autor: MakarewiczBP »

Marcin - dziękuję za rzetelną informację , z jak to się mówi: "pierwszej ręki" :)

Wielka szkoda ,że nic sprzed 1811 roku, nie ma, ale udało się dotrzeć do przodków z tego okresu, dzięki uprzejmości kolegi z forum - Wielkie dzięki! -

Akta parafialne z Łukowa - zdziwiłem się ,że w AP Lublin są do 1868, ale po chwili poszukiwań okazało się, że reszta jest w AP Siedlce.
Jeśli chodzi o Archiwum Diecezjalne w Siedlcach - trzeba będzie zapytanie wysłać ;) ale skoro Autor Herbarza się nie natknął, to ja tym bardziej ;p
Pozdrawiam
Makarewicz-Klonownica,Cieleśnica,Nowosiółki,Malowa Góra,Berezówka;
Panasiuk/Plandowski-Kodeń,Kąty,Pokinianka,Mokrany; Łucyk - Lechuty
/syn Leszka, syna Józefa, syna Józefa, syna Romana, syna Izydora, syna Tomasza->?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Łukowska”