Kożuchowscy z Ziemi łukowskiej

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Kożuchowski

Kożuchowscy z Ziemi łukowskiej

Post autor: Kożuchowski »

Pierwszy post więc kłaniam się nisko i pozdrawiam.

Z racji, że połowa moich przodków (ze strony Ojca) z Ziemi łukowskiej pochodzi na lubgens.eu zaglądam coraz częściej. Aktualnie moje drzewko wygląda tak:
do 4 pokolenia (2x pra) - komplet :!:
5 pokolenie (3x pra): 27/32 - komplet "po mieczu" :!:
6 pokolenie (4x pra): 36/64 -
7 pokolenie (5x pra): 16/128 -
8 pokolenie (6x pra): 4/256 -

Moje 8 pokolenie to +/- połowa XVIII w. czyli na obecne możliwości "genealogii internetowej" niemal wszystko co można wycisnąć. Przy okazji własnej genealogii wyciągnąłem dość spore drzewo Kożuchowskich pochodzących przede wszystkim z Karwowa w parafii Trzebieszów (później także w parafii Łuków, Ulan - tak zresztą wędrowali po okolicy moi bezpośredni przodkowie) - 200+ nazwisk z przełomu XVIII i XIX w.
Prawdopodobnie Kożuchowscy pojawili się w parafii Trzebieszów w początkach XVIII w., gdyż słownik nazw osobowych parafii z XVII w. nie odnotowuje nazwiska Kożuchowski.
Być może trafili tam z Kożuchówka z Ziemi drohickiej via Radomyśl.
Gdyby ktoś potrzebował powiązania w zakresie nazwiska Kożuchowski - służę moją pracą.

Nazwiska z okolic Łukowa występujące w moim drzewie to:
po Dziadku:
Kożuchowski - Celiński - Karwowski - Zarzycki (Zarzecki) - Mościcki - Szczygielski - Domański - Świderski - Ryszkowski - Łaski - Zaleski - Sulej
po Babce:
Zakrzewski - Mąka - Zawistowski - Zarzycki - Goławski - Celiński - Nowicki - Olszewski - Wysokiński - Szaniawski - Zabłocki

Kłaniam się raz jeszcze nisko i pozdrawiam serdecznie
Maciej -> Jan -> Mateusz -> Wojciech -> Franciszek -> Władysław -> Czesław -> Piotr -> Roch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Łukowska”