Digitalizacja akt USC z AP Siedlce

Moderatorzy: avee, El

interpoll

Post autor: interpoll »

Zdjęcie Katalogów na dzień 13.11.2015

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6cd37b1c92d56435
Poszukuję akt
Parafie:
Radoryż, Tuchowicz,
wszystko przed 1810 ...

eve174

Post autor: eve174 »

interpoll pisze:Zdjęcie Katalogów na dzień 13.11.2015

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6cd37b1c92d56435

Witam,

Czy wiadomo kiedy będzie opublikowany Skórzec. Podobno był zdigitalizowany rok temu ale na SZWA nie ma skanów.

Pozdrawiam,
Ewa

interpoll

Post autor: interpoll »

Niestety nie mam wiedzy na temat tej parafii.
Wiem tylko tyle że pod koniec listopada AP Siedlce przekaże do NAC zdigitalizowane zdjęcia.
Kiedy pojawią się na SZWA to już inny temat (połowa roku??).
To co mają przekazać i mnie interesowało:
Wilczyska (1869-1912)
Radoryż (1870-1912)
Stanin (1869-1912)
Zwola
Poszukuję akt
Parafie:
Radoryż, Tuchowicz,
wszystko przed 1810 ...

eve174

interpoll pisze:Niestety nie mam wiedzy na temat tej parafii.
Wiem tylko tyle że pod koniec listopada AP Siedlce przekaże do NAC zdigitalizowane zdjęcia.
Kiedy pojawią się na SZWA to już inny temat (połowa roku??).
To co mają przekazać i mnie interesowało:
Wilczyska (1869-1912)
Radoryż (1870-1912)
Stanin (1869-1912)
Zwola
Dziekuje za odpowiedz. Jutro sprobuje sie skontaktowac z NAC :)

Pozdrawiam,
Ewa

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Na podstawie digitalizacji dokonywanej przez AP Lublin przyjmuję, że pomiędzy digitalizacją przez archiwum, a publikacją w szwa mija około 9-12 miesięcy.
W przypadku gdy nawet jeszcze nie oddano materiału do NAC (dopiero pod koniec listopada) pytanie się NAC, kiedy go opublikuje jest prośbą o wróżenie z fusów.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

MarcinR

Post autor: MarcinR »

Przy okazji AP Siedlce przyszło mi do głowy pytanie-myśl. Dlaczego Archiwa same nie mogą wrzucać swoich skanów bezpośrednio na Szwa. Nie wiem czy to sprawy techniczne, proceduralne. Sporo czasu mija pomiędzy digitalizacją a publikacją.
Pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Nie ma ludzi którzy by to robili bo nie ma pieniędzy na pensje dla nich. Niezależnie, czy byłby to NAC, czy lokalne archiwum. W końcu kto broni AP wrzucić skany na własne strony w ramach poczekalni, zanim pojawią się na szwa?
Na ten wariant zdecydowało się chyba tylko AP w Przemyślu.
Żeby było ciekawiej, są pieniądze na robienie fatalnie realizowanych alternatyw dla szwa. Vide AP Toruń i Bydgoszcz.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

MarcinR

Post autor: MarcinR »

Czyli przede wszystkim kasa... Cierpliwym trzeba być. Z kwartału na kwartał będzie ich więcej.
Pozdrawiam Marcin

300sl
Post autor: 300sl »

MarcinR pisze:Czyli przede wszystkim kasa...
Niekoniecznie.
Biorąc pod uwagę fakt, że najpierw były opracowywane mikrofilmy, a teraz udostępnione mikrofilmy zamieniane są na skany ksiąg, to mamy przykład złego zarządzania ogólnym zasobem archiwów świadczącym raczej o nadwyżce pieniędzy.
Przykład opisany w wątku:
viewtopic.php?t=2137&highlight=be%B3%BFycach

Pozdrawiam.
300sl

eve174

dpawlak pisze:Na podstawie digitalizacji dokonywanej przez AP Lublin przyjmuję, że pomiędzy digitalizacją przez archiwum, a publikacją w szwa mija około 9-12 miesięcy.
W przypadku gdy nawet jeszcze nie oddano materiału do NAC (dopiero pod koniec listopada) pytanie się NAC, kiedy go opublikuje jest prośbą o wróżenie z fusów.
Dziekuje za informacje,

Z moich informacji wynika ze material skorzecki byl zdigitalizowany I przekazany do NAC rok temu wiec wydaje sie ze nalezy go oczekiwac w nastepnej transzy skanow najpozniej. Kto pyta nie bladzi wiec sprobuje.

Pozdrawiam,
Ewa

Aktualizacja. Mila Pani z NAC powiedziala ze niestety Skórca nie bedzie narazie ( zdigitalizowany aczkolwiek jest jakis problem). Kolejny rzut scanów bedzie udostepniony w polowie grudnia. I napewnie cos z AP Siedlce ma byc.

Pozdrawiam,
Ewa

natoska

Post autor: natoska »

W kwietniu AP Siedlce pochwaliło się, że przekazało dosyć dużo skanów do szwa: lista. Ciekawe, kiedy doczekamy się publikacji. Zastanawiam się, czy lepiej poświęcić dzień na wycieczkę do Siedlec, czy czekać... Znając dotychczasowy pośpiech pewnie lepiej pojechać i samodzielnie zobaczyć :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Łukowska”