Digitalizacja akt USC z AP Siedlce

Moderatorzy: avee, El

interpoll

Digitalizacja akt USC z AP Siedlce

Post autor: interpoll »

Prawdopodobnie do 12 lipca będą niedostępne akta USC z lat 1869 (70) - 1912
Parafie:
Stanin
Radoryż
Okrzeja
Zostały przekazane do digitalizacji.
Taką otrzymałem informację z AP Siedlce.
Poszukuję akt
Parafie:
Radoryż, Tuchowicz,
wszystko przed 1810 ...

Awatar użytkownika
dpawlak

Re: Digitalizacja akt USC z AP Siedlce

Post autor: dpawlak »

Ja natomiast szukam osoby, która bywa w AP Siedlce i mogła by przy okazji zrobić zdjęcia spisów rocznych z tych zespołów:
Parafia Brzeziny 62/603/0/ w sumie trzy księgi, osobno: małżeństwa, urodzenia i zgony
parafia mała, więc księgi zawierają wiele lat, śluby prawdopodobnie pojedyncze w danym roku.
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj

Parafia Kłoczew 1593/0/0/ księga urodzeń z lat 1890-1902
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj

Oczywiście ucieszy mnie nawet pojedynczy rocznik z dowolnej z wymienionych ksiąg.

Są to ostatnie parafie z dekanatu ryckiego nie ruszone jeszcze indeksacją.
W tym roku dokończyłem indeksację zasobów AP Lublin, zarówno opublikowanych, jak i nie opublikowanych. Częściowo zrobiona jest parafia Bobrowniki (roczniki z APL w całości, i kilka roczników z AP Otwock lub na podstawie zdjęć z parafii z udziałem koleżanki).
Pozostał skromny zasób, wymieniony powyżej, jaki posiada AP Siedlce.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

natoska

Post autor: natoska »

Ja chcę się niedługo wybrać, ale nie wiem czy mi się uda. Jeśli tak, to postaram się zrobić zdjęcia, o które prosisz. Przede wszystkim chciałabym przejrzeć księgi parafii Adamów, zastanawiam się tylko czy i one nie są albo nie trafią zaraz do dygitalizacji, tak jak sąsiednie parafie.

Awatar użytkownika
dpawlak

Jeśli są, to otrzymasz dostęp do plików na komputerze zamiast do ksiąg.

W takim razie jeszcze jedna prośba, o zorientowanie się co zostało już zdigitalizowne w AP Siedlce, na przykład w postaci zdjęcia z ekranu komputera na folder z katalogami zdigitalizowanych zasobów. Takowy zrzut ekranu z jesieni nie wskazywał aby było coś z naszych rejonów zdigitalizowanego.

Dziękuję za pomoc.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

faconek

Post autor: faconek »

Witam!
Tu zostały opublikowane plany dygitalizacji metryk USC na rok 2015: http://www.szukajwarchiwach.pl/media/at ... 150218.pdf
Parafii Stanin, Okrzeja i Radoryż nie ma w spisie, więc najprawdopodobniej będą opublikowane w roku 2016. Jeśli chodzi o parafię Adamów to mogę się wymienić albo udzielić informacji z metryk 1709-1850, ponieważ posiadam zdjęcia ksiąg. Księgi z okresu po 1868 są z każdym rokiem coraz obszerniejsze, więc jest gdzie szukać. Są również dość starannie prowadzone, więc nie ma większego problemu z ich wykorzystaniem, wiem bo przeglądałem je na parafii.

Awatar użytkownika
dpawlak

W spisie na 2015 nie ma i na 2016 też nie będzie bo to spis tego co opublikuje NAC z digitalizacji mikrofilmów, a wspomniane zasoby w AP Siedlce nie są zmikrofilmowane.
Mimo tego najprawdopodobniej digitalizacja w lipcu 2015 spowoduje publikację w 2016.
Okrzeja to nieco osobna sprawa, od niedawna Piotr ma pozwolenie na publikację ksiąg z tej parafii, co widać w regestrach w postaci linków do ksiąg za lata '70, '80 i '90 XIX wieku.
Odnośnie Adamowa (lata 1810-1850 są opublikowane w szwa) w sprawie XVIII wieku skontaktuj się może z naszym adminem, czy jesteś gotów udostępnić dla indeksujących?
Darek

interpoll

Parafia Brzeziny 62/603/0/ w sumie trzy księgi, osobno: małżeństwa, urodzenia i zgony
parafia mała, więc księgi zawierają wiele lat, śluby prawdopodobnie pojedyncze w danym roku. [/quote]

Odnośnie par. Brzeziny, czy coś się zmieniło w kwestii starszych roczników ?
Ktoś może wykonał spisy roczne z lat (1810-1838) na plebanii ?
Poszukuję akt
Parafie:
Radoryż, Tuchowicz,
wszystko przed 1810 ...

dornow

Post autor: dornow »

Witam.
Bardzo proszę o informację. Czy jest szansa na skany Parafii Trzebieszów z lat 1871 do 1910 w AP Siedlce. Może była o tym informacja, ale nie mogę odnależc. ;)
pozdrawiam
Dorota

Awatar użytkownika
dpawlak

Szansa jest ale nie w najbliższym czasie, jak się wydaje priorytet mają okolice Łosic, Mińska Mazowieckiego i Węgrowa - w przypadku okolic Węgrowa jest to związane z tym że AP ma tu naprawdę stare księgi dużo sprzed 1810 roku.
Darek

dornow

dziękuję za odpowiedź. Byłam ciekawa czy wogóle są takie akta, z tych lat, czy zniszczyły się lub zaginęły... w takim razie cierpliwie czekam.
pozdrawiam
Dorota

Awatar użytkownika
dpawlak

Są, jest więcej, to co mają AP, w tym wypadku nie tylko Siedlce ale i Lublin, zawsze można sprawdzić w bazie Pradziad. http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj
a pozostaje jeszcze to, co ma parafia.
Darek

dornow

To dobrze. Czyli jest nadzieja....warto czekać.... jeszcze raz dziękuję za informacje.

natoska

Post autor: natoska »

Trafiłam dziś wreszcie do archiwum - zmobilizowało mnie, że jutro ostatni dzień pracy przed przerwą wakacyjną.

Wieści mam i dobre i złe. Dla pana Darka mam trochę Brzezin. Z Adamowem i Kłoczewem się nie udało - trafiły do digitalizacji! Przewidywany powrót ksiąg we wrześniu.
Według aktualnej "karteczki" do digitalizacji przekazano ostatnio:
- Wilczyska
- Adamów
- Trzebieszów
- Łuków - mojżeszowe
- Serokomla
- Wola Gułowska
- Jeleniec
- Dobre (?)
- Kłoczew
- Cegłów

Listę dokumentów, które są dostępne na komputerach w formie zdygitalizowanej, dodaję jako załącznik. Przepraszam za słabą jakość zdjęć - niestety mój aparat wyjechał na wakacje, a ja zostałam z telefonem komórkowym.

Awatar użytkownika
dpawlak

Mała poprawka, wieści są dobre (coś trafiło do digitalizacji więc będzie opublikowane),
bardzo dobre (coś już jest zdigitalizowane - czyli będzie publikowane wcześniej)
i rewelacyjne, mam tu na myśli Brzeziny, za które serdecznie dziękuję.
Widzę, że trochę bliżej naszych włości ta dygitalizacja,
już nie tylko okolice Węgrowa, Mińska i Łosic.
W ciągu ostatnich dni to już któreś z rzędu świetne dla mnie wiadomości.
Darek

interpoll

Pod koniec listopada AP Siedlce ma przekazać ostatnio zdigitalizowane zdjęcia do NAC. Szansa na ich opublikowanie na SZWA w grudniu prawie żadna.

W samym Archiwum robi się trochę tłoczno ponieważ spora część akt metrykalnych jest już w komputerze. Stanowisk cztery a chętnych więcej....

Przy okazji mam prośbę do osoby która będzie w AP Siedlce.
Chodzi o sfotografowanie indeksów ślubów i zgonów par. Stanin 1885 (Są dostępne na komputerze). Nie ma ich dużo, są to ostatnie indeksy których brakuje z tej parafii na Lubgens.
Przy ostatniej wizycie karta pamięci odmówiła współpracy...
Poszukuję akt
Parafie:
Radoryż, Tuchowicz,
wszystko przed 1810 ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Łukowska”