Ludwika Borkowska c. Bazylego z Krasusach Zaolszyniu

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Kornaś_Maciek
Ludwika Borkowska c. Bazylego z Krasusach Zaolszyniu

Post autor: Kornaś_Maciek »

Szanowni Państwo,
Poszukuję przodków Ludwiki Borkowskiej.
Ludwika Borkowska urodziła się w 1732 r. w Krasusach Zaolszyniu i była córka Bazylego i Anny.
I tutaj pojawiają się problemy...
Bazyli i Anna mieli jeszcze kilkoro dzieci, które rodziły się w tej samej miejscowości co Ludwika od 1729 r. do 1740 r.
Niestety nie udało mi się odnaleźć ani aktu urodzenia Bazylego, ani nazwiska Anny.
Udało mi się natomiast znaleźć informacje, że inny Bazyli (lub ten sam) był mężem Petroneli Tchórzewskiej (vel Kowalewskiej) i miał z nią dzieci, które rodziły się od 1712 do 1718 r.
Zastanawiam się czy mój Bazyli i ten drugi to ta sama osoba; być może pierwszy był synem drugiego i po ojcu dostał imię (które jest bardzo rzadkie).
Chciałbym prosić o podpowiedź gdzie szukać dalej, a może ktoś z Państwa przy okazji swoich poszukiwań natrafił na informacje dot. Bazylego Borkowskiego. Być może ktoś z Państwa ma zdjęcia / notatki z ksiąg ślubów z par. Zbuczyn / Trzebieszów z ww. okresu i mógłby mi pomóc.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Maciek Kornaś

qrass

Re: Ludwika Borkowska c. Bazylego z Krasusach Zaolszyniu

Post autor: qrass »

Tutaj znajdziesz Zbuczyn lata 1701-1800 https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopi ... czyn.phtml
Natomiast Trzebieszów sprzed 1810 też mnie bardzo interesuje, ale akta chyba tylko na parafii..
Pzdr
Dariusz

Kornaś_Maciek
Re: Ludwika Borkowska c. Bazylego z Krasusach Zaolszyniu

Post autor: Kornaś_Maciek »

Niestety w tych dokumentach nie ma informacji o rodzicach Bazylego, ani o nazwisku panieńskim jego żony Anny.

Pozdrawiam,
Maciek Kornaś

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Łukowska”