Irena - Dęblin

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Ankasa

Irena - Dęblin

Post autor: Ankasa »

Witam,

Gdzie (w jakiej parafii) szukać aktu ślubu, który odbył się pomiędzy 1936 a 1937? Panna młoda, czyli moja babcia, była z Ireny. Będę wdzięczna za jakieś naprowadzenie, pomoc, bo nijak nie potrafię się za tą jedną nitkę w moim drzewie zabrać.
Z góry dziękuję za jakieś naprowadzenie.

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Od 1929 roku Irena (dziś to Dęblin pw. Piusa V) miała własną parafię, więc jeśli nadal mieszkała w Irenie, powinna w niej brać ślub. Akt ślubu, albo na parafii, albo w USC Dęblin.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Ankasa

dpawlak pisze:Od 1929 roku Irena (dziś to Dęblin pw. Piusa V) miała własną parafię, więc jeśli nadal mieszkała w Irenie, powinna w niej brać ślub. Akt ślubu, albo na parafii, albo w USC Dęblin.
Bardzo dziękuję, jest Pan prawdziwą skarbnicą wiedzy jeśli chodzi o ten teren :-) Po niedzieli zadzwonię do USC.

Mieszkali w Irenie jeszcze po wojnie, później wyruszyli w świat, żeby ostatecznie osiąść we Wrocławiu. Ciekawostka, dom, który stawiał mój pradziadek stoi do dziś.

Awatar użytkownika
dpawlak

Ankasa pisze:Mieszkali w Irenie jeszcze po wojnie, później wyruszyli w świat, żeby ostatecznie osiąść we Wrocławiu. Ciekawostka, dom, który stawiał mój pradziadek stoi do dziś.
Jaki adres? Kiedy stawiał? Interesuje mnie historia budynków w mieście stąd pytam.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Ankasa

dpawlak pisze:Jaki adres? Kiedy stawiał? Interesuje mnie historia budynków w mieście stąd pytam.
Pułaskiego 11. Dom był wybudowany na pewno jeszcze przed wojną, bo ojciec się tam urodził.

Awatar użytkownika
dpawlak

Do odzyskania niepodległości była zabroniona budowa inna niż drewniana, ze względu na bliskość twierdzy. Wyjątek w Irenie stanowił budynek urzędu gminy. Po I WŚ zaczęły powstawać budynki z cegły, sporo z tzw. fortówki z rozbieranych pozostałości fortów i niektórych wyburzonych budowli twierdzy. Po II WŚ w latach 60-tych za budulec posłużyły cegły z rozbieranej cerkwi z twierdzy.
Darek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Stężycka”