UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Mieczysław Zieliński ps. Krych/Moczar

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Halski
Posty: 204
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Mieczysław Zieliński ps. Krych/Moczar

Post autor: Halski »

Witam.
Poszukuję aktu urodzenia ppor Mieczysława Zielińskiego pseudonim Krych, Moczar. Według informacji urodził się 23 sierpnia 1913 r. w folwarku Olchowiec w gminie Gorzków. Niestety w SzWA nie znalazłem jego aktu w tej parafii.
Zieliński był nauczycielem w Bałtowie i Nałęczowie i brał udział w kampanii wrześniowej. Zginął z rąk dowódcy AL Bolesława Kaźmiraka ps. "Cień" podczas obławy we wsi Owczarnia. Razem z nim, życie straciło również 17 innych żołnierzy AK.
Parafie: Gołąb, Żyrzyn, Żabianka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”