UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Mormoni udostępniają ...

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof_Wasyluk

Post autor: Krzysztof_Wasyluk »

Darku, prawie tak, jak piszesz. Ale powiat bialski zawsze w całości w AP Lublin i w dodatku roczniki do ~1870 fotografowane. I trochę mi żal, że z kul-u są dawniejsze roczniki z parafii lubelskich, a tu słabiutko, u mormonów są dopływy z lubelskich, a tamte to nawet AP mający je na stanie kisi. I wiem, że nic na to nie poradzę, ale raz ponarzekać mogę. :roll:
Pozdrawiam
Krzysztof Wasyluk

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Zasób bialski ocalał, poza tym najwidoczniej podlega dalej pod AP Lublin, to jest opublikowany. KUL - masz na myśli jakieś inne mikrofilmy/zdjęcia niż to co robili mormoni? Które AP kisi? Zasób AP Siedlce, dotyczący woj. lubelskiego, nie jest taki duży. linkuję mapkę brakuje może kilku pozycji, jakie wpłynęły niedawno do AP Siedlce, ale widać, że nie jest tego dużo. Mnie akurat zależy na dopływach do AP z kilku parafii, tzn. na ich digitalizacji, żeby było to w miarę na bieżąco robione. Jakie starsze roczniki? Z AP chcesz coś z XVIII w? Niby jak, skoro co do zasady do AP to nie trafiało.
http://mapy.lubgens.eu/aps.html
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

dbernat

Post autor: dbernat »

MireQ pisze:Pełna lista 56 parafii:
Numer pierwszy-Parafia-Numer ostatni
103486930 Markuszów 103486945
Próbowałem doszukać się niedostępnych wcześniej filmów z numerami:
4431264 - Markuszów, Sluby, 1927-1940
4431292 - Markuszów, Sluby, 1940-1946

Ten pierwszy odnalazłem pod nowym numerem 103486941.
Ten drugi być może jest pod numerem 103486943, ale podgląd 119 zdjęć z tego filmu jest niedostępny.
Poszukuję w tym okresie aktu ślubu Jana Remiasza z Feliksą Ciotucha z domu Kozdroń.
Czy ktoś z Was widzi zdjęcia z tego filmu?

Pozdrawiam,
Dariusz

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

dbernat pisze:Czy ktoś z Was widzi zdjęcia z tego filmu?
Zobacz sam...
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

Halski

Post autor: Halski »

MireQ pisze:
Halski pisze:Gdyby ktoś trafił na Gołąb, byłbym wdzięczny.
Nikt nie trafi na parafię Gołąb.
Wszystkie filmy z tej parafii zostały wystawione do internetu w 2017 roku.
Nie było nic do uzupełnienia, nie ma nowych numerów.
Mirku, piszesz, że wszystko z Gołębia jest w internecie, a to jest gdzieś dostępne:
urodzenia 1911-1916 dgs 4421866
urodzenia 1917-1922 dgs 4421945

Szkoda, że nie ma zgonów z lat 1913-1930
Parafie: Gołąb, Żyrzyn, Żabianka

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

Halski pisze:...piszesz, że wszystko z Gołębia jest w internecie, a to jest gdzieś dostępne:
urodzenia 1911-1916 dgs 4421866
urodzenia 1917-1922 dgs 4421945...
Wszystkie filmy z Gołębia są w internecie, ale nie wszystkie są ogólnodostępne.
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

dbernat

Post autor: dbernat »

MireQ pisze:
dbernat pisze:Czy ktoś z Was widzi zdjęcia z tego filmu?
Zobacz sam...
MireQ, wielkie, ale to wielkie dzięki!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”