Księgimetrykalne.pl lata 1781-1790 INDEKSACJA

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

skorpion75

Post autor: skorpion75 »

Jako, że poprzedni temat "Księgimetrykalne.pl lata 1781-1790" został już w sumie zakończony, pozwolę sobie na założenie kolejnego - kontynuacji, ale dotyczącego wyłącznie indeksacji posiadanych przeze mnie ksiąg trydenckich i częściowo austriackich.
Z uwagi na to, iż materiał jest obszerny i nie zawiera wyłącznie lat wymienionych w tytule, poszukuję osób chętnych do pomocy w indeksacji tych ksiąg. Oczywiście znaczna ilość osób, która otrzymała ode mnie materiał zajmuje się jego indeksacją, ale mile widziana jest wszelka pomoc w przyspieszeniu prac.
Proszę więc o zgłoszenia osób, które chętnie udzielą się społecznie :-) Będę udzielał informacji na temat zakresu posiadanych przeze mnie materiałów, a także postaram się skoordynować prace pomiędzy indeksującymi, aby nie powielać pracy.

Dodam jeszcze, że materiał przekazywany mi przez Piotra rozrasta się na prośbę poszczególnych osób, które dotychczas pomagały przy badaniu i pewnie te osoby mogą mieć problemy, żeby wszystko same ogarnąć. Zainteresowani z pewnością wiedzą o kogo chodzi i ile materiału jest do zindeksowania :-)

Pozdrawiam Mariusz

matti33p

Post autor: matti33p »

Czy posiada coś Pan z Parczewa poza rok 1796?
Mam od Pana księgi z lat 1770-1796, które w miarę czasu indeksuje
Pozdrawiam
Mateusz

skorpion75

Z Parczewa jeszcze nic nowego nie dostałem. Mam go na uwadze.

tivi23

Post autor: tivi23 »

Jeśli posiadasz z Czułczyc, a wiem że są to jestem chętny.
Pozdrawiam
Piotr syn Seweryna, wnuk Wacława, prawnuk Seweryna, 2xprawnuk Macieja, 3xprawnuk Jana, 4xpwawnuk Wojciecha, 5xprawnuk Stanisława.

skorpion75

Chętnie bym udostępnił, ale ta parafia nie jest objęta projektem, więc nie była fotografowana przez Piotra Rachwała.

agnieszka5995

Post autor: agnieszka5995 »

Ja czekam na urodzenia z Biskupic poza rokiem 1796 - chetnie zrobie do konca, czyli do 1809 roku wlacznie.

Pozdrawiam z gory Agnieszka We
Agnieszka W.

Monika Alicja
Post autor: Monika Alicja »

Ja oczywiście czekam na Krasienin i Bystrzycę z pozostałych lat przed 1810, tak aby zindeksować całość. Jak skończę to co jeszcze mam z Bystrzycy (a to jeszcze chwilę potrwa), a nie będzie nic nowego z tych dwóch parafii to mogę też zindeksować jakąś inną parafię, która czeka na swoja kolej.
pozdrawiam

Monika B

Awatar użytkownika
Dobry

Post autor: Dobry »

Z Kurowa zindeksowałem z tego okresu urodzenia i zgony - mogę spisać małżeństwa, jeśli są;]. Mogę pomóc z Markuszowem, jeżeli jest możliwość.
Pozdrawiam,
Michał Dobrzański.

skorpion75

Z Markuszowa posiadam:
chrzty 1781-1798
śluby 1780-1798
zgony 1781-1803
Choć z tego co widzę są indeksy z Markuszowa, ale niestety ubogie choćby w imiona rodziców chrzczonych dzieci czy też miejscowość.
Gdyby istniał szablon z poprzednimi spisami można go uzupełnić i przekazać Grzegorzowi do zastąpienia obecnie istniejących indeksów.

Awatar użytkownika
Dobry

Post autor: Dobry »

Biorę i od razu mogę zabierać się do roboty. ;) Mogę ściągnąć tabelę z Markuszowa z szukarki i dopisać tylko to, czego brakuje - nie wiem tylko, jak to potem opublikować, żeby nie wyszło podwójnie...
Pozdrawiam,
Michał Dobrzański.

skorpion75

Jak będziesz miał gotowe indeksy to Grzegorz stare zastąpi nowymi. Zaraz wysyłam materiał.

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Dobry pisze:nie wiem tylko, jak to potem opublikować, żeby nie wyszło podwójnie...
Wystarczy poinformować w e-mailu, że przesyłasz uzupełnione indeksy, które są już w bazie.
Pozdrawiam Grzegorz

arturb

Post autor: arturb »

Chciałbym się zmierzyć z Gołębiem ;)

skorpion75

Gołąb bardzo chętnie przekażę do indeksacji, ale muszę się skontaktować z Darkiem Pawlakiem, ponieważ on robił poprzednie badanie tej parafii i nie wiem czy zaczął ją już indeksować. Chodzi o to by nie powielać tej samej pracy.

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Niech Artur bierze Gołąb, ja niestety nie dam rady w tym roku z indeksacją. Za to chętnie w wolnym czasie w przyszłym roku przejrzę i poprawię (jeśli będzie co poprawiać) zrobione indeksy z Gołębia.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”