Witaj na forum o Genealogii

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Ponoć w dwudziestym pokoleniu wszyscy jesteśmy kuzynami ;-)
Moje drzewo jest publicznie i każdy może śledzić badania, szukać pokrewieństwa itd. (w granicach prawa).
Osoby spokrewnione także mogą dołączyć i współtworzyć je.
Drzewo jest "ukryte" pod ikoną Obrazek

DankaW

Post autor: DankaW »

Witam wszystkich bardzo serdecznie i dzięki za ogrom informacji. Dotarłam w swoich poszukiwaniach na lubelszczyznę i bez LK chyba bym sobie nie poradziła.
Danka
Pozdrawiam
Danuta

Lena11

Post autor: Lena11 »

Ostatnio byłam tutaj pod koniec 2012 roku (wstyd się przyznać). W ubiegłym tygodniu przypomniałam sobie o Lubelskich korzeniach i mowę mi odjęło.Owacje na stojąco, pokłony i po buziaku dla wszystkich indeksujących, a szczególne podziękowania należą się tym, którzy zamieścili skany metryk Derewiczów! Dzięki Wam dotarłyśmy z siostrą do naszych i pradziadka Konstantego przodków żyjących nawet XVIII, którzy łącznie przez co najmniej 130 lat byli młynarzami dzierżawnymi, czyli następnymi po panie, wójcie i plebanie. Cieszymy się, jakbyśmy się doszukały książęcego herbu i pałacu w spadku.
Zatem, gdyby ktoś wątpił potwierdzam, iż Wasza praca nie idzie na marne.

W ciągu ostatniego roku wyjaśniałyśmy też rodzinną legendę o ułanie oraz zagadkę zmiany miejsca zamieszkania pradziadka, ale o tym później. Jeśli uda nam się ostatecznie potwierdzić pewne domniemania, zamieszczę parę informacji na temat służby wojskowej w XIX i na pocz. XX w. oraz internowanych po pierwszej wojnie światowej.
Abramowice, Biskupice, …, młyny i Konstanty Derewicz ur. 1872 r., s. Józefa i Maryanny Chodorowskiej; szk. kawalerii (Elizawetgrad). 6 Dyw. Strzelców, internowany - Aleksandrów Kuj.? Akty: zg. żony Teofili Pajączkowskiej, śl. z Maryanną Klekowiecką?

Awatar użytkownika
konradus

Post autor: konradus »

Dzień dobry. Miałem dłuższą przerwę w poszukiwaniach, teraz wracam do nich i widzę większą łatwość niż te 5 lat temu niewątpliwie w wielu sprawach ;) Kilka znajomych buzi sprzed kilku lat również tu widzę :) Nie deklaruję się, że włączę się ponownie w indeksację, ale kto wie... Trochę po mnie zostało na LTG , więcej angażowałem się w Genetece. Mam trochę ciekawych (myślę) spisów osobowych dotyczących przedwojennych szkół lubelskich, może - choćby w formie skanów - je tu wrzucę w wolnej chwili...
Pozdrawiam!
Konrad
Słabczyńscy: Lublin, Fajsławice, Biskupice || Chodorowscy: Fajsławice, Łopiennik, Trawniki || Fedaczyńscy i Dudzińscy: Lublin, Uchanie, Teratyn, Moniatycze, Hrubieszów || Lipscy: Lublin, Polesie Lubelskie || Sokalscy: Kurów || Kretowie: Lubartów

bruche

Post autor: bruche »

Witam wszystkich! Przepraszam za mój polski mogę mówić i pisać ale troche źle. Jestem francuskim, mieszkam we Francji i moja żona jest Polska. Lubie genealogia ale moja zona sze nie interesuje o ten temat. Więc jestem trochę samotny poszukiwanie korzeni i kiedy tak naprawdę nie mówisz po polsku, to nie jest zbyt oczywiste.
Ja już bylem Polska kilka razy. Byłem w Twojej okolicy znajduje się kilka lat Janowie Podlaskim. To jest bardzo piękny teren.
Życzę miłego dnia. :-)

Bruche

Awatar użytkownika
SzymWie

Post autor: SzymWie »

Wysłany: 6 Sierpień 2011, 16:50
Reszka Piotr pisze:Witaj [you] :) mam nadzieję, że znajdziesz tu jeszcze coś o czym nie wiesz ;)
Dziękuję za zauważenie mojej obecności, <kwiatek> jednocześnie przepraszam za moje gapiostwo które trwało i trwało. :oops:
Rejestrowałam się od nowa :-P
Ale faktem jest, że znalazłam kilka interesujących mnie aktów.
Czekam na zindeksowaną parafię w Dubie.

Pozdrawiam Wiesława
Wiesława

Piotr r.

SzymWie pisze:Czekam na zindeksowaną parafię w Dubie.
Czekasz czynnie tak jak wszyscy? :) Brawo.

Awatar użytkownika
SzymWie

Reszka Piotr pisze:Czekasz czynnie tak jak wszyscy? :) Brawo.
Niestety bezczynnie :oops: Mam obawy w indeksowaniu, nie wiem czy sobie poradzę? czy wpisywanie nazwiska i daty, czy tłumaczenie całych aktów?
Wiesława

Piotr r.

Jeśli są podpięte zdjęcia to i zwykły spis jest pomocny.
Gdybym się bał, czy sobie poradzę prowadzić portal genealogiczny na całą Lubelszczyznę, nie byłoby Lubelskich Korzeni . ;-)
Przecież nawet jak popełnisz jakiś błąd zawsze można go poprawić...

Ela M.

Post autor: Ela M. »

SzymWie pisze:Mam obawy w indeksowaniu,
Ściągnij tabelki i zobacz co jest potrzebne.
A jak już nauczysz swoje oczy odczytywania "zawijasków" to sama przyznasz, że to proste jak konstrukcja cepa tylko ... trochę zżera czas :lol:
Polskie i te ... niepolskie pisane są schematami więc nie obawiaj się :mrgreen:
... i zobacz człowieku człowieka w człowieku...

Awatar użytkownika
SzymWie

Ela M. pisze: Ściągnij tabelki i zobacz co jest potrzebne.
Tabelki ściągnęłam z zawijasami się "zaprzyjaźniłam"
Po podpowiedzi otworzyłam link z parafii Dub i pierwszą paczkę jaka była na początku jest w niej ponad 300 skanów.
Spisałam 50 pozycji ale co mnie zastanawia, to są duplikaty i nie mają nadanych numerów i nie wiem czy ta moja praca ma sens, w uwagach wpisywałam: Dub (parafia)nazwa filii i nr strony.
A ponieważ...
... trochę zżera czas :lol:
... to podpowiedzcie mi czy tę paczkę spisywać dalej? a może wziąć inną.
Pozdrawiam :-)
Wiesława

Piotr r.

Jeśli nie ma numeru aktu ( domyślam się, że wzięłaś księgi łacińskie) to nic nie piszesz w tej kolumnie.
Numer strony przy dołączonym linku do wpisu (aktu) moim zdaniem jest zbędny. Nazwa parafii też będzie podana w innym miejscu. Podeślij plik na pocztę to zobaczymy jak konkretnie Ci podpowiedzieć.

Piotr r.

Przyjęte :) Czekam na ciąg dalszy.

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Kolejny raz okazuje się, że nie święci garnki lepią.
Odważ się spróbować ( to do kolejnych wątpiących w swoje siły i umiejętności).
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Sisi

Post autor: Sisi »

Reszka Piotr pisze:Witaj [you] :) mam nadzieję, że znajdziesz tu jeszcze coś o czym nie wiesz ;)
Dziękuję za miłe słowo........życzyłabym sobie odnaleźć wszystkie tajemnice rodzinne...?
a waszą pomocą
Pozdrawiam Wiesława
Pozdrawiam Wiesława

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”