Witaj na forum o Genealogii

Wszystko co dotyczy genealogii.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
G_Rudnicki

Post autor: G_Rudnicki »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Dziękuję za dodanie mnie do grona. Dzięki lubgens już mi się trochę danych w swoim drzewie udało uzupełnić. :-)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Grzegorz

Agata-Rosa

Post autor: Agata-Rosa »

Witam wszystkich;-) jako początkujący genealog-amator, póki co błądze jak dziecko we mgle. Mam jednak nadzieję, że dzięki wam i stronie lubgens, wkrótce się to zmieni;-)
Pozdrawiam

Kożuchowski

Post autor: Kożuchowski »

Co prawda przywitałem się w pierwszym wpisie, ale tutaj też należy się pokłonić szanownemu towarzystwu, a szczególnie administratorom i indeksatorom bo bez ich trudu niewiele byśmy zdziałali, a przynajmniej ja - amator z doskoku i przez internet :)
Pozdrawiam
Maciej -> Jan -> Mateusz -> Wojciech -> Franciszek -> Władysław -> Czesław -> Piotr -> Roch

Skłodowska H

Post autor: Skłodowska H »

dpawlak pisze:Dodajmy, jeśli zajrzy do takiego postu jako niezalogowany będzie widział "Witaj Gość".

[you] ;-)
Haha :-) widzę, że posłużyłam tu za przykład.
Też witam serdecznie, chociaż trochę z opóźnieniem. Tak wsiąkłam w poszukiwanie przodków, że nie zauważyłam tego wątku.

Pozdrawiam -
Hanna Skłodowska

Monika Alicja
Post autor: Monika Alicja »

Dzień dobry. Witam wszystkich.
Już od dość dawna zaglądam do lubgensa i na forum jako gość. Dzięki temu portalowi poznałam część dziejów mojej rodziny, zarówno od strony mojego taty jak i mamy. Utknęłam w kilku miejscach i mam nadzieję, że dzięki forumowiczom pewne niewiadome uda mi się rozwiązać. :roll:
pozdrawiam

Monika B

saper

Post autor: saper »

Witam wszystkich. Po utracie wszystkich dziadków postanowiłem stworzyć nasze drzewo genealogiczne oraz odnaleźć groby przodków. Pozdrawiam

marekN

Post autor: marekN »

Witam bardzo serdecznie
Przed laty próbowałem odszukać danych o swoich przodkach ale to było ponad siły i oto niedawno trafiłem na ten portal,dzięki Waszemu wielkiemu zaangażowaniu,ogromnej
cierpliwości i życzliwości na którą tutaj można liczyc próbuję wznowić moje poszukiwania.
Jestem pewny,że dzięki Wam dowiem się wiele ciekawych rzeczy i dużo się nauczę

Pozdrawiam
Marek
Pozdrowienia
Marek

Mchpro

Post autor: Mchpro »

Dzień dobry :-)

Muszę zacząć od podziękowań. Wasza baza indeksów jest fantastyczna. Dzięki niej łatwo odszukałem dziesiątki dokumentów dotyczących moich przodków z Dubienki i Łabuń. Drzewa rodowe Chomackich i Krupów na MyHeritage liczą w sumie już ponad 1500 osób. Raz jeszcze dziękuję.

Mam też pytanie. Czy ktoś z obecnych zna miejsca w sieci, gdzie można znaleźć równie wspaniałe indeksy ksiąg metrykalnych spoza Lubelszczyzny? Np. z Wołynia, Mazowsza?

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Krystyna

Post autor: Krystyna »

Mchpro pisze:Czy ktoś z obecnych zna miejsca w sieci, gdzie można znaleźć równie wspaniałe indeksy ksiąg metrykalnych spoza Lubelszczyzny? Np. z Wołynia, Mazowsza?
Rozejrzyj się w genetece http://geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=se&lang=pol
Mazowsze Garwolin to http://genealogia.garwolin.org/
Wołyń w kilku miejscach, np. http://wolyn-metryki.pl/Wolyn/Metryki_Wolyn/Linki.html

Zakładam, że te podstawowe znasz:
http://www.szukajwarchiwach.pl
https://familysearch.org/catalog/search

Mchpro

Post autor: Mchpro »

Dziękuję. Podane przez Ciebie adresy znam. Niestety, żadna z tych stron nie zawiera tak kompletnych danych jak lubgens :-(

Mon_La

Post autor: Mon_La »

Dzień dobry!
Witam Wszystkich bardzo serdecznie :-)
Lubgens to świetny portal, bez którego na pewno nie zdobyłabym tak dużo wiadomości! Dziękuję :-)

Pozdrawiam,
Monika
Pozdrawiam, Monika

agnesoli

Post autor: agnesoli »

Piotr r. pisze:Witaj [you] :) mam nadzieję, że znajdziesz tu jeszcze coś o czym nie wiesz ;)
Witam. Już znalazłam i jestem bardzo zadowolona choć ciągle się uczę. Pozdrawiam.

Mattitjah

Post autor: Mattitjah »

Szanowni Państwo, jako nowo zarejestrowany użytkownik chciałbym napisać serdeczne dzień dobry. Z Lubelskimi Korzeniami jestem związany jako forumowy "gość" od dawna, mogę rzec, że od początku istnienia tego dobrodziejstwa. Po tych latach dojrzałem do zarejestrowania się, dlatego przesyłam niskie pokłony za Państwa wkład w badania genealogiczne na Lubelszczyźnie.

P.S. Nie wiem dlaczego mój odwieczny nick Mattitjah przewija się w postach powyżej, ale może przy okazji jakaś dobra dusza mi to wytłumaczy.

P.S.2 Zdaję sobie sprawę, że na forach nie używa się form per Pan/Pani, ale w tym poście nie wypadało zwrócić się inaczej.
Pozdrawiam,
Mateusz

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Mattitjah pisze:P.S. Nie wiem dlaczego mój odwieczny nick Mattitjah przewija się w postach powyżej, ale może przy okazji jakaś dobra dusza mi to wytłumaczy.
To "wina" znacznika "you" BBCode. Stosując ten znacznik

Kod: Zaznacz cały

[you]
każdy widzi swój nick.
Przykład: Witaj [you]! (każdy zobaczy tu swój nick, a gość słowo "gość")
Pozdrawiam Krzysiek

Mattitjah

Post autor: Mattitjah »

Krzysiek pisze:
Mattitjah pisze:P.S. Nie wiem dlaczego mój odwieczny nick Mattitjah przewija się w postach powyżej, ale może przy okazji jakaś dobra dusza mi to wytłumaczy.
To "wina" znacznika "you" BBCode. Stosując ten znacznik

Kod: Zaznacz cały

[you]
każdy widzi swój nick.
Przykład: Witaj [you]! (każdy zobaczy tu swój nick, a gość słowo "gość")
Dziękuję za szybką lekcję języka BBCode.
Pozdrawiam,
Mateusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia ogólnie”